Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

Новини

                

                                 

 

Усе навколо завмирає,
Коли вдягаю вишиванку.
Лиш серце радісно палає,
Мов промінь сонця на світанку.
Коли вдягаю вишиванку,
Немов в любові признаюся
Своїй країні ніжно й палко,
Вдягну і Господу молюся.
За мир та спокій в Україні!



   Духовним символом українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук є вишиванка.

 
 

   Справжня колоритна барвиста українська сорочка, зроблена з льону й вишита вручну, оздоблена національними орнаментами та виконана різноманітними техніками вишивання, втілює всю родючість української землі та щедрість і гостинність українського народу. Вишивання сорочок з давніх давен органічно увійшло в життя народу.​

 

 

 

    Історія української вишиванки на Сумщині бере свій початок з середини ХVІІ століття. Для народної вишивки нашого краю характерним є велике розмаїття колориту та технік виконання (понад 70). Проте, кожна сорочка все одно мала свої місцеві риси та особливості, за якими можна було визначити звідки конкретно ця річ. Наприклад, у Роменському та Лебединському районах вишивали переважно білими, жовтими та коричневими нитками. Популярними тут були геометричні орнаменти, виконані у різних техніках. Дуже відомими також були мережки. У Слобідській частині Сумщини теж вишивали білим, а ще — ланцюжковою гладдю, яка нагадує вишивку козацької старшини.


 
 

   Села, що знаходяться на межі з Чернігівською областю, славляться технікою мережки «шабак». Сусідство з Харківською і Полтавською областями позначилося органічним поєднанням основних технік Слобожанської вишивки, що є найбільш поширеними в нашій області. Досить часто зустрічаються такі шви, як «курячі лапки», «заячі вушка», «сонечка», символи небесних світил і вогню – «хрести» та «ромби».


 
 

    Традиційно вишиванки прикрашали геометричними орнаментами, а квіти з’явилися лише у XX столітті, наприклад, маки, які раніше символізували втрату та біль.



    За Україною сьогодні стежить увесь світ, відкриваючи для себе не лише сміливість та рішучість нашого народу, а й ближче знайомлячись з українською культурною спадщиною. Черговий виток популярності нині переживають українські вишиванки. Модниці від Лос-Анджелеса до Лондона вже добре знайомі з ними, але сьогодні їх знову дістають із шаф, щоб і в такий спосіб висловити свою солідарність з Україною.

 

                       

   Сьогодні в Ярошівській гімназії пройшли заходи по вшануванню пам’яті учасників Другої світової війни  в боротьбі з нацизмом.

 

 

   Проведено тематичні години мужності в шкільному музеї, покладення квітів до меморіалу загиблих в роки Другої світової війни і урочистий захід в сільському клубі, присвячений трагічним подіям в роки війни з нацизмом.

 

   Також керівник Ярошівської дільниці СФГ "Урожай" Павло СЕМКО та директор Ярошівської гімназії Анатолій ЗАПОРОЖЕЦЬ поклали квіти до пам’ятника загиблих в роки Другої світової війни в с. Залатиха.

 

 

 

 

 

                         

 

  В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

  Чорнобиль…Минуло 38 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини.

        

  Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.

  З метою вшанування подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв цієї катастрофи, з нагоди відзначення 38-ї річниці Чорнобильської трагедії у закладі проведено уроки пам’яті «Мирний атом Чорнобиля – біль України», виховні години «Чорнобиль не має минулого часу».

 

 


                          

   

    Психологія – це не лише цікаво, а ще й корисно. Під таким гаслом відбувся тиждень психології в Ярошівській гімназії.

                 

   Учні вчилися пізнавати себе та свій внутрішній світ, долати стрес та поповнювати власний ресурс. А ще розуміти свої емоції, керувати ними та в будь-якій ситуації знаходити позитив. І, звісно, мріяти!

 

                 

   Заняття з елементами тренінгу сприяли командній взаємодії учасників, формуванню критичного мислення, усвідомленню наслідків прийнятих рішень.

   Супроводжували творчий процес гарний настрій та дружні посмішки.

 

                        

Визбируйте позитив

У житті буденнім,

Наповнюйте ним скарбницю

   В світі незбагненнім!

 

 

 

 

      І знову-березень…І знову линуть до нас думки геніального українського поета. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка. Сьогодні Україна  відзначає 210 річницю з дня народження відомого поета, художника, борця за волю, Пророка, Великого Кобзаря. 

 

 

       Здобувачі освіти гімназії провели Шевченківські  дні, в ході яких розширили знання про життєвий і творчий шлях поета.

    Тематичний квест «Шевченко-майстер слова і пензля»,  літературна година «Іду з дитинства до Тараса», усний журнал і презентація «Вшанування пам’яті Кобзаря у світі», книжкова викладка «Хто Шевченка прочитав, той багатшим серцем став» допомогли більше  дізнатися про Кобзаря та особливості  його творчості.

 

     24 лютого минуло два роки кривавої і жорстокої війни в Україні. Фашистська росія показала всю лють і ненависть до українського народу, свою загарбницьку політику. Любов до «братського народу» вилилась в стражданнях, смертях і повному знищенні міст і сіл України, намаганні залякати мирне населення постійними бомбардуваннями і ракетними обстрілами. Але українці вперто борються за свою землю, за волю й свободу, за свій вибір європейського життя.

 


 

  За час, що минув від повномасштабного вторгнення, український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності у боротьбі з  жорстоким ворогом.

 


   Сьогодні дякуємо нашим воїнам і схиляємо перед ними голови, бо саме завдяки їх подвигу щодня ми безпечно робимо звичні справи. Завдяки їм уже 10 років даємо відсіч цинічному ворогу. Дякуємо волонтерам і українцям, всім, хто допомагає наближати таку бажану перемогу.

 


 

  10 років боротьби та надії. 10 років болю, втрат і здобутків. Зрештою, той день таки настане – Україна переможе і відновить свою територіальну цілісність.

 

 

                                    

                                                  Без мови – не створити нам держави,               

                                                  Доріг тернистих- не перебрести!                                 

                                                  Хай вороги жорстокі і лукаві -                              

                                                  Стіною стань і мову захисти!

                                                                                    Микола Лотоцький

 

     Рідна мова - це мова дитинства, мова казок і пісень, мова землі й трави, золотої бджоли й вишневого цвіту. Це слово синього неба і гомін нашої героїчної історії. Мова єднає між собою різні  покоління людей,  вона  передається як заповіт, як найдорожча спадщина.

 

       

   

     З 21 лютого 2002року в Україні відзначають  День рідної мови. 

   Учні гімназії теж долучилися до цієї події: хтось через крилате слово, хтось через пісню, а дехто через гумор та акторські здібності.

 

    Хочеться вірити, що слова, які прозвучали на святі, проростуть у юних душах патріотизмом і щирою любов’ю до рідної мови та Батьківщини.

 

       

 

 


 

                                

  

   Протягом своєї багатовікової історії сотні кращих синів і дочок українського  народу боролися за свою незалежність. Саме такими патріотами для нас є і Герої Небесної Сотні, які зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Події на Майдані Незалежності 20 лютого 2014 року стали символом всенародного опору. Саме на цей день припадає пік розстрілів Героїв у середмісті Києва.

 

  Загиблих учасників Революції Гідності називають Небесною Сотнею. Усі вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були і успішні підприємці, і студенти, і пенсіонери. Та вони стали уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

 

 

 

    З метою гідного вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя 10 років тому під час Революції Гідності у гімназії були проведені виховні години: «День пам’яті Небесної Сотні», «Зима, що нас змінила», урок-реквієм «Небесна Сотня» - це Герої нашого часу». Учні доєдналися і до акції «Янголи пам’яті». Хвилиною мовчання вшанували полеглих у боротьбі за нашу свободу.

 

 

   Людина не вмирає. Вона живе стільки, скільки її пам’ятають нащадки. А пам’ять людська – вічна…  Тому Герої не вмирають ніколи!

   Слава Україні! Слава Героям!                                                                                                                                                                                            

 

                                     

 

  6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

  Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

  Ярошівська гімназія не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.

 

  Учні початкових класів подивилися цікаві презентації про безпечне користування Інтернетом: «Безпечний Інтернет», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет-спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами. Діти виконали завдання  вікторини «Безпечний Інтернет» щодо вибору  поведінки в мережі.Під час заняття здобувачі знань навчилися  багатьом правилам поведінки в Інтернеті, познайомилися із загрозами, що несе Інтернет та відзначили позитивні моменти користування мережею.

 

   Для учнів 5 - 9 класів вчителі інформатики провели нтеративну гру «Ключі до безпечного Інтернету», квест гру «День безпечного інтернету», відеопрезентацію «Основні правила безпечної роботи в Інтернеті, «Безпека в Інтернеті», «Як не нашкодити своїм: правила поведінки в мережі під час війни». Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

  Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.

 

 

                                                       

 

 

    29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас. 

 

                

   В Ярошівській гімназії вчителем історії Лазоренко М.М. було підготовлено та проведено годину пам’яті на тему: «Бій під Крутами   подвиг в ім’я України", під час якої  вчитель та учні повідали про події української історії початку ХХ століття, патріотичний подвиг київських студентів, познайомили учнів з хронологією подій бою під Крутами.

 

                            

 

   Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну. Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.

 

 

                      Конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой».

 

    У казках немає меж для уяви та фантазії. Найнезвичніші події, найнеймовірніші істоти, найсміливіші герої та найпрекрасніші принцеси — всі вони з казок. Адже саме казка вчить нас бути добрими, вдячними, порядними, смiливими. Завжди вiрити, що добро переможе зло. У кожної дитини є улюблена казка та улюблений казковий герой.

 

 

 

    Діти із великим захопленням малювали своїх улюблених казкових героїв, розповідали про них, переглянули улюблені казки.

 

 

 

 

 

 

 

 


                                 Прогулянка «Зимовими стежками»

 

                                          Стало біло навкруги,

                                          У снігу ліси, луги,

                                          І набігли холоди,

                                          Річки сковані в льоди.

                                          В дружбі із дітьми всіма.

                                          Здогадались, це зима.

 

   Зима – дивовижна пора! ЇЇ дуже люблять дітлахи, адже взимку на прогулянці – безліч ігор і розваг. Коли діти проводять час на вулиці, вони отримують заряд бадьорості і гарного настрою. Рум’яні щічки, сяючі очі і чудовий настрій – такий результат наших зимових прогулянок подобається всім: і дітям, і дорослим.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

Мій улюблений світ - без насильства

Без жорстокості, болю і зла

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

Мій улюблений світ — без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста,

Й голосінь не почуєш сумних.

Мій улюблений світ — це не казка,

А реальне щасливе життя,

Бо, звільнивши наш світ від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

І коли на теренах країни

Без страждань заживе кожне місто,

Скажуть люди всієї країни:

Україна— це світ без насильства.

                                          І. Супрун

 

    Кожному хочеться,   щоб його оточували добрі люди, які поважають себе та інших, щоб не треба було боятися вийти на вулицю увечері, ховатися  за дверима у себе вдома, щоб зустрівши незнайому людину на вулиці, не треба було непокоїтись, що вона може заподіяти тобі щось погане.

 Фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство в умовах повномасштабної війни в Україні залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем, що потребує своєчасного реагування і підтримки дітей та дорослих.

  Здобувачі освіти  гімназії активно долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, створення в навчальному закладі соціального простору, вільного від насильства. 

  Практичним психологом проведено низку заходів у рамках акції. Це заняття і тренінги «Ми проти насильства!», «Як вберегтися від насильства», «Ми всі різні», «Що таке булінг? Профілактика булінгу в учнівському середовищі»,  «Ми проти СНІДу! Ми за життя!», «Торгівля людьми», «Я – волонтер», «Права людини – найвища цінність!».

         

 

    Здобувачі освіти різного віку переглянули відео, презентації та мультфільми «Що таке домашнє насильство?», «Уважні онлайн», «Про СНІД для малюків», «Дві дівчинки», «Знай свої права»,  «Права дітей в казках та мультфільмах».

   Діти взяли участь в акціях та флешмобах «Синя стрічка листопада», «Наші долоньки проти насильства», «Червона стрічка», «Запали свічку».

  Відбулися анкетування педагогів, учнів та їх батьків з питань насильства та булінгу, торгівлі людьми, знання прав дітей. Проведено конкурс малюнків «Світ без насильства».

 

 

       

    Поновлено інформацію для здобувачів освіти та батьків на стендах та сайті закладу.

   Проведені заходи стали для учасників освітнього процесу приводом  проаналізувати  власні дії, вчинки, переосмислити цінності.

   Діти – майбутнє нашої країни. Якщо вони житимуть здоровим повноцінним життям зараз, то майбутнє України буде оптимістичним.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            

        

     День ЗСУ – це свято на честь тисяч військових, які захищають нашу країну на полі бою, охороняють її кордони. Ризикуючи своїм життям наші військові виборюють таку жадану Перемогу, відстоюючи наше право на свободу та незалежність у тяжкій, кривавій боротьбі.

    Ми низько вклоняємося перед героїзмом і самовідданістю захисників та захисниць, пишаємося Вами та безмежно дякуємо кожному і кожній, хто мужньо дивиться ворогу у очі, приймає бій і бореться за Перемогу. Сили Вам, стійкості, витримки, непохитної мрії!

 

   З нагоди свята у гімназії були проведені заходи:

  • виховні години: «Уклін усім, хто край свій боронить», «Є така професія – Батьківщину захищати», «Минуле і сьогодення української армії»
  • інтерактивний патріотичний захід «Збройні Сили України»
  • майстер-клас з виготовлення оберегів, вітальних листівок «Збройним Силам України – слава!»
  • флешмоб «Коробка тепла для Захисника».

 

       Дякуємо нашим ЗСУ! Віримо в Перемогу!

 


                               

 

    Книги- найбільший винахід людства. Без них ми не можемо уявити своє життя.  Вони відкривають  нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

    Скільки треба прочитати книг, щоб бути розумним, освіченим, мудрим?  Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя.

    4 грудня в Україні стартувала всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання». Цьогоріч її гасло — «Бути своїм». Воно має нагадати про «важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, особливо під час війни».    

   Учні нашої гімназії теж приєдналися до ініціативи Українського інституту книги. Впродовж тижня було проведено ряд заходів: естафета читання «Я прочитав! Читай і ти!», онлайн-знайомство з письменниками, які захищають Україну, літературне лото «Ми – герої чудові, ми – герої книжкові», майстер-  клас з виготовлення закладок для книжок «В книжку на згадку зробимо закладку». Була організована виставка книг «Познайомимося! Ми новенькі».

  

    Шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть.

           

 

                                           

 

    У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках. Це страшна трагедія в історії нашої держави. Невідома навіть точна цифра померлих від голоду. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.



    Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

 


​   З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій 23-24 листопада  в гімназії були проведені уроки пам’яті: «Голодомор – біль душі та пам’ять серця», «Голодомор очима живих свідків»,  учні переглянули відеоролики «Голодний дух», «Червоне намисто»та відвідали Ярошівський шкільний краєзнавчий «зразковий» музей. 25 листопада долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».

                            

 

                                           

А доброта, як сонце на світанку –

Освітлює і зігріває все.

І цілий світ в прозорому серпанку

Тепло і добрість у собі несе.

І так приємно радість відчувати,

І дотик ніжний сонечка згори.

І хочеться всю землю обійняти,

Бо щастя всюди, що не говори.

 

    13 листопада практичним психологом проведено «Урок доброти»  для учнів початкових класів. Він розпочався із вправ «Вітання» та «Комплімент». Діти познайомилися із «Словничком доброти», дібрали асоціації до поняття «добро», пригадали правила доброти.

    Далі виконали практичні вправи «Незакінчене речення», «Добре чи зле». Із «Скриньки народної мудрості» вибрали і поєднали частини прислів’їв про добро. Заквітчали сонечко віночком своїх добрих справ. Виконували завдання як індивідуально, так і в невеликих групах.

 

                   

    Із задоволенням пограли в ігри «Розумники» та «Якщо ти добра людина, то повинен…». Учні отримали «Пам’ятки добрих справ ».

    Діти зрозуміли, що творити добрі справи неймовірно просто і приємно. Добро не вимагає багато сил і часу. Головне – почати. Добрі справи підвищують всім настрій, якнайкраще впливають на самопочуття, піднімають життєвий тонус.

     До відзначення дня доброти доєдналися і вихованці дитячого садочка «Промінець». Малята грали в ігри «Сад добра», «Правильно – неправильно», «У Містечку доброти».

 

       

Будь чистою і світлою, дитино.

Добро твори у світі кожен час.

Добро і є та категорія єдина,

Яка веде до світла кожного із нас.

Добром на доброту відповідай щоднини

 На зло також добром відповідай.

Покликання найбільше для людини –

Добро творити! Це запам’ятай.

                                               Н. Красоткіна

 

   Важливим фактором для задоволення пізнавальних інтересів і нахилів учнів,  для творчих пошуків і всебічного розвитку особистості, що стимулює інтелектуальний розвиток, формує пізнавальні інтереси учнів - є гурткова робота.

   З початку навчального року в  Ярошівській гімназії від  Центру позашкільної   освіти та роботи з талановитою  молоддю Андріяшівської с/р, працює гурток «Художня обробка деревини», який відвідують учні 6-9 класів.

  Гурткова робота базується на заохоченні і стимулюванні дітей до обраного виду діяльності, а також формуванню в них стійкого інтересу до творчості й потреби у творчій самореалізації.

  Роботи  гуртківців виконуються  в різноманітних техніках:  робота з природніми матеріалами,  робота  із  деревиної різних порід, фанерою,  виготовленні виробів, які містять елементи ажурного випилювання  та  випалювання, токарними роботами, різьбленням деревини та інше.

 

 

                      

 

  Під час відвідування гуртка учні закріплюють і розширюють знання, отриманні на уроках трудового навчання, удосконалюють уміння і формують навички роботи з найбільш розповсюдженими інструментами, пристосуваннями при ручній обробці конструкційних і природних матеріалів.

   Як підсумок, вихованці гуртка «Художня обробка деревини»    приймають активну участь в організації та проведення виставок, благодійних ярмарок, а також  мають змогу познайомитися із творчими роботами  своїх товаришів. Все це є своєрідним підсумком творчої співпраці вчителя і учня. Виготовлення виробів привчає учнів до самостійної праці, розвиває творче мислення, інтегрує шкільні і позашкільні знання, виховує прагнення до створення виробу, формує уявлення про перспективи його застосування.

 

Керівник гуртка «Художня обробка деревини»    М.П.Часник.

 

 

 

 

                                           

    Міжнародний день кухаря відзначають у всьому світі 20 жовтня. Професійні кухарі – це справжні творці, які перетворюють кулінарію на мистецтво і творчість, але кожна жінка – КУХАР для своєї сім’ї. Приготування їжі – унікальний процес. Рецепт – це лише загальна мапа приготування страви. Баланс смаків – це ціла симфонія.

 

 

   Оволодіти цим мистецтвом самостійно важко. Кулінарні секрети – не таблиця множення, їх зубрити  не можна. Тому класний керівник Лазоренко Ніна Іванівна, керуючись власним досвідом, підготувала та провела позакласний захід «Хліб – годувальник».

 

   

    Заняття було цікавим. Діти працювали з захопленням, швидко опановуючи хитрощі кулінарії. Результат був чудовий.

 

   Свої смаколики учні запропонували продати на ярмарці.

 


                                

 

      16 жовтня – Всесвітній день хліба. Хліб здавна вважається символом святості, здоров’я, достатку. Це один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у нього є своє свято - Всесвітній день хліба, який відзначається щорічно 16 жовтня.

    У цей день здобувачі освіти 4 класу  провели виховний захід «Хліб – усьому голова». Діти дізналися про довгий шлях від зернини до хлібини. З цікавістю переглянули презентацію, пригадали відомі народні прислів’я про хліб. Побудували асоціативний кущ та склали сенкан.

 

  Учні цікаво провели час, поповнили свої знання та отримали багато позитивних вражень.

            

 

День ментального здоров’я

 

   10 жовтня  практичним психологом гімназії були проведені уроки ментального здоров’я з елементами тренінгу для учнів 2-4  та  5-9 класів.

          

    За допомогою тестів діти вчилися краще розуміти себе та свій стан. Застосовували вправи та техніки для подолання стресу, зниження напруги, агресивності, зняття тривоги та страху.

  Діти отримали чек-лист з експрес-методами заспокоєння та порадами щодо покращення свого ментального здоров’я.

   Цього ж дня учні гімназії взяли участь у Всеукраїнському  флешмобі «Руханка сили».

 

 

                                    

   Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. 17 травня з учнями 1-9 класів Ярошівської гімназії був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» в рамках Тижня безпеки дорожнього руху під загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

  Під час уроку учні переглянули презентацію «Безпечна дорога додому», в ході якої  якого діти закріпили знання правил дорожнього руху, навчилися користуватися цими правилами в умовах воєнного часу.

  Здобувачі освіти  дізналися про важливість дотримання безпечної та відповідальної поведінки по дорозі додому задля збереження їхнього життя та здоров'я. Також переглянули відеоролик «Правила безпеки на залізниці». На завершення уроку безпеки провели вікторину «Я знаю основні дорожні знаки», гру «Так – Ні», розгадали кросворд.

  Класними керівниками протягом тижня проведені бесіди, вікторини, ігри, практичні заняття щодо безпеки на дорогах в умовах воєнного стану.

  Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент їхнього майбутнього безпечного життя.           

 

                          

    4 квітня в усьому світі відзначають Всесвітній день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.

 

        

   Сьогодні, коли наша країна перебуває у стані війни, конче потрібно сприяти поширенню інформації серед населення з цієї вкрай актуальної теми та нагадувати про те, що дотримання простих правил рятує життя.

       

   Саме з цією метою 4 квітня учні нашої гімназії взяли участь у написанні радіодиктанту від пса Патрона.

          

 

 

 


Happi holiday of spring, beauty, tenderness and harmony!

 

   З метою розвитку творчої активності, комунікабельності, мови, мислення, пам'яті, уваги, з метою  розширення  світогляду підростаючого покоління, виховання почуття товариськості, доброзичливості, взаємопідтримки та взаємовиручки педагогом- організатором Бедлінською І.М. та вчителькою англійської мови Олефір О.Б.  був організований і проведений квест «Happi holiday of spring, beauty, tenderness and harmony!» для дівчаток 5-9 класів.

 

 

   Під час квесту дівчатка виконували завдання на таких станціях: «Святкова вікторина», «Знай наших», «Вгадай мелодію», «Квітковий філворд»,»Жіноча логіка», «Майстер Шеф», «Інтелектуальний фітнес» та «Весняний пазл».

 

 

     Дівчатка отримали позитивні емоції та масу задоволення.                       

 

                                              

 

   Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника.

 

 

 

     Учні початкових класів разом з Лазоренко Валентиною Іванівною та педагогом – організатором Іриною Миколаївною  долучились до вшанування Кобзаря. З творчістю Тараса Шевченка діти познайомились, переглядаючи презентацію «Тарасовими стежками», пройшлися життєвими стежками митця. Взяли участь у поетичних читаннях, декламували вірші великого Кобзаря, на завершення пограли в гру «Правда чи вигадка», використовуючи цеглинки лего.

 

            

 

     Тарас Григорович Шевченко – Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобув свою славу. Своїм життям та творчістю великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.

 

 

          

 

 

    2 березня у Ярошівській гімназії було проведено екологічний брейн – ринг «Еверест  знань»  для учнів 5 класу.

 

 

 

  Юні ерудити з команд «Всезнайки» та «Розумники» показали свою кмітливість, винахідливість та знання законів природи, виконавши цікаві завдання на зупинках «Мозковий штурм», «Розплутай небилицю», «З’єднай прислів’я», «Географічна», «Чорний ящик»,  «Загадковий капелюх» та пограли у веселу гру «Хто я ?».

 

 

    Діти отримали позитивні емоції та задоволення.

 

             

                                                    

 

 

                                          

 

   17 лютого відзначають день спонтанного прояву доброти – це досить молоде свято, але з кожним роком воно стає все більш популярним. Його запровадили 1995 року в американському місті Денвер, що в штаті Колорадо. В Україні свято прижилось в останні 10 років.

 

              

  Головна мета свята в тому, щоб люди стали трішки щасливішими, поширюючи довкола себе доброту. І не обов’язково чинити якісь великі справи, можна підбадьорити близьких та рідних, надіслати їм добрі слова, зробити приємні сюрпризи, які викличуть щиру посмішку на обличчі, подарують гарний настрій. Сьогодні творити добро особливо актуально для українців, які об’єднуються, підтримують армію, один одного і разом крокують до перемоги.

 

       

                                                                 

 

 

                                           

 

   7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

  День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

 

 

   7 лютого у гімназії вчителями інформатики Часник М.П. та Лазоренко М.М.  було проведено ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет. Молодші школярі подивилися відеопрезентацію про безпечне користування Інтернетом: «Корисні підказки. Увага! Інтернет!», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами.

 

 

   Для учнів 5 – 9 класів проведені інформаційні бесіди з використанням відеопрезентації «Правила, яких необхідно дотримуватись, щоб користування Інтернетом стало безпечним», «Неприємності в мережі Інтернет» а також проведена вікторина «Безпечний Інтернет».  Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.

 

       

 

    Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.

 

 

 

 

                                        

Славний цвіт наш молоденький
Бився до загину
Щоб відстояти свободу,
неньку Україну.

 

    29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

  

 

    У переддень 105-ї річниці бою у гімназії було проведено заходи з увічнення пам’яті героїв Крут. Так вчителем історії Лазоренко М.М. для учнів 5-9 класів було проведено виховну годину «Пам’ятаємо про Крути». Учні познайомилися з історичними подіями в Україні початку ХХ ст., патріотичним подвигом київських студентів, ознайомилися із хронологією подій битви під Крутами. З цікавістю діти переглянули і фрагменти відеофільму про Крути.

   Класними керівниками під час годин спілкування були проведені бесіди: «Герої нашої історії», «Тернистий шлях України», «Це було під Крутами».

 

 

    Минуть роки, століття, та пам’ять про юнаків-героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщини. Бережімо у наших серцях пам’ять про тих хто боровся і бореться сьогодні за нашу свободу і незалежність!

 

                                        

                                   

 

   Міжнародний  день обіймів щорічно відзначається 21 січня. Зараз важко сказати, хто став автором свята. Швидше за все, це були студенти - в кінці першого місяця зими вони стали обіймати один одного без будь-якого підтексту. Вважається, що в цей день отримати свою порцію "приємностей" може навіть стороння вам людина.

   На передодні свята в Ярошівській гімназії було проведено фотофлешмоб «Подаруй тепло своїх обійм…»

 

 

 

 

 

 

                                    

           

   

 

                                            

    21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

    Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

 

    До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Ярошівської гімназії, були проведені  різноманітні заходи, в яких брали активну участь учні, класні керівники і вчителі української мови та літератури:

  • Виховна година « Свято української мови» для учнів початкових класів;
  • Вікторина «Мово українська, гордосте моя!» для учнів 5-6 класів;
  • Інтелектуально-розважальна гра «Мова єднає всіх» для учнів 7-9 класів.

 

        

 

   Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

                                                                                                        

  

 

                               

                 

    День Святого Валентина – дуже ніжне та добре свято, день, в який люди відкрито говорять про найбільш прекрасне в світі почуття – любов.
 
    В цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Крім того, день всіх закоханих – чудовий спосіб показати свою любов та турботу, здивувати дорогу тобі людину…

 

   В Ярошівській гімназії це свято не проминуло і завітало до кожного куточка класу.
 
  14 лютого у гімназії запам'яталося яскравими і різноманітними заходами до Дня Святого Валентина.

               

 

                                 

    8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

   День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 

     День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

 

        

     9  лютого у гімназії було проведено ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

     Для учнів 2-5-х класів організовано перегляд та обговорення відеороликів та презентацій «Безпека дітей в Інтернеті» та «Безпечний Інтернет». Діти дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадати правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами. 

              

    Для учнів 6 – 9 класів була проведена інформаційна година «Розумне та безпечне використання Інтернет –ресурсів» та «Неприємності в мережі Інтернет».

            

    Учні старших класів визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків, наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій. Діти охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

            

   Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

            
 

 

   

                                 

 

      День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Соборна Україна нині незалежна,

Як квітка синьо-жовта розцвіла.

І не згубилася людська любов безмежна

До України-неньки і її буття,

Що упродовж віків нам мрію дарувала

Й наснагу іти до вільного життя.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя!

 

 

   З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в Ярошівській гімназії організовано та проведено ряд заходів:

-вікторина для 1-4 кл.: «Моя Україна – єдина країна»;

 

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна”;

-лінійка пам’яті «І сине небо,і жовте сонце»;

-виховний захід для учнів 5-9 класів: «Україна є, була і буде».

 

 

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти совість народу, незгасна зоря,

Живи й процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра!

 

 

 

 

   Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнан навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

           

  Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.

 

 

    Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.

 

   У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!

 

Години мужності

   Багато трагічних сторінок в історії України. Ми це добре знаємо, бо час від часу трапляється якась пам’ятна дата або день вшанування чиєїсь пам’яті. Багато таких днів є вже і в нашій новітній історії. Один з них сьогодні.

 

       

 

  Прикладом героїзму і національної мужності стали сторінки збереження миру і незалежності держави українським солдатом. Сьогодні він на сторожі нашого миру і безпеки, ризикуючи своїм життям охороняє наш спокій, мирну працю і навчання. Кожен українець повинен завдячувати і низько схилятися перед мужністю українського солдата.

           

   З учнями початкових класів проведено виховні години в Ярошівській гімназії, вшановуючи високий патріотизм і відданість  нашій державі  людей у військовій формі.

 

 

           

           

     Традиція колядувати і щедрувати, вітаючи рідних та близьких з народженням Христа, зберігається та передається в народі із покон віку. Щедрівки, як і колядки, величають господаря, господиню та всю їхню родину, щедрівники зичать достатку, багатого врожаю та здоров'я на увесь рік. Щедрують переважно дівчата після заходу сонця і аж до півночі.

 

     Дівчатка Ярошівської гімназії приєдналися до українських традицій.

 

    Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти.

   Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. 

   Напередодні свята до Ярошівської гімназії завітали священник Петро Іванович із Святим Миколаєм. Вони привітали діток з наступаючим святом та вручили подарунки.

 

     Свято Миколая – це своєрідне підбиття підсумків: зважування добрих і поганих вчинків, здобутків у навчанні, а оскільки всі учні були слухняними і старанно навчалися, то Святий Миколай завітав до них на свято.

    Діти не розгубилися: розповідали вірші, співали пісень. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

   Звуками веселих мелодій почалася концертна програма. Дітки розповідали про історію улюбленого зимового свята, про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем. Ангели славили Миколу Чудотворця піснями і віршами, а норовливі чортик та його товариш Антипко, все спонукали дітей до злих справ. Але, як завжди, добро перемогло зло.

   Свято вдалося на славу, а щасливі дітки поспішали до своїх класів, аби знову поринути в світ знань.

 

     Учні 7 та 8 класів Ярошівської гімназії долучилися до благодійної акції "Подаруй радість дитині" в межах обласної доброчинної акції «Янголи милосердя».

 

 

 

 

 

     З 6 по 10 грудня в Ярошівській гімназії проводився Тиждень права, мета якого – підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

    Протягом Тижня учителем історії та правознавства Лазоренком М.М. та педагогом-організатором Бедлінською І.М. були проведені цікаві і змістовні заходи: година спілкування «Мої права. Мої обов'язки» для учнів 1-4 класів; всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для учнів 5-9 класів; та інтелектуальна гра «Ключі від форту «Право» для учнів 7-9 класів.

   Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

 

 

Василь Стефаник- Майстер психологічної новели

 

    Творчість В. Стефаника – одна з яскравих сторінок української літератури.

   З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження письменника в Ярошівській гімназії вчителями української мови та літератури Часник Л.О. та Шпирко В.В. було проведено ряд заходів.

 

    Учні ознайомилися з книжковою виставкою, на якій були представлені збірки його творів «Синя книжечка», «Камінний хрест», «Земля», «Дорога», переглянули відеопрезентацію «Василь Стефаник. Життєвий шлях письменника».

    Щоб краще ознайомитися з життям та творчістю письменника, зрозуміти його світогляд було проведено флешмоб із читання уривків творів В.Стефаника, усний журнал «Бетховен українського слова», інформаційні хвилини.

 

 

 

           

                 

                 

                 

                 

                 

                 

 

 

 

                 

                  

 

   6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

   День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

 

 

 

   До Дня Збройних Сил України з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, 6 грудня  в Ярошівській гімназії для учнів 1-5 класів було проведено патріотичний квест на тему: «Щоб Батьківщину захищати, ми мусимо все про неї знати».

                                        

 

 

 

   В ході квесту педагог-організатор ознайомила з історією створення свята, також згадали  про воїнів –захисників , які на даний час захищають мир на Сході України. Далі учні здійснили мандрівку по станціям на яких виконували різні завдання.

 

    Бібліотекарем була організована книжкова виставка «Вірні сини Батьківщини».

 

 

                                      

 

     1 грудня у Ярошівській гімназії відзначили Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Для учнів 7-9 класів було проведено тренінгові заняття «За майбутнє без СНІДу».

 

 

   Вчитель основ здоров’я Олефір Оксана Борисівна ознайомила дітей з корисною та цікавою інформацією про те, що потрібно знати щоб вберегтися від Віл, як толерантно ставитися до ВІЛ-інфікованих. Учні переглянули відеоролик « ВІЛ та СНІД – міфи та реальність. По завершенню тренінгового заняття учні заповнили анкети на виявлення знань про шляхи передачі ВІЛ – інфекції.

 

 

    Педагог-організатор залучила учасників до тренінгових вправ «Дві правди і одна брехня», «Близькі люди», «Ситуації, в яких ми ризикуємо», під час яких було обговорено і запропоновано варіанти поведінки у вирішені ситуаційних завдань.

  

 

 

 

НАВЧИМОСЯ СЕБЕ ЗАХИЩАТИ!

 

   Останнім часом зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми. Всупереч поширеній  думці про те, що насильниками частіше є не незнайомці, а родичі й люди, яких дитина знає і яким довіряє, тому сексуальне насильство в сім’ї є найбільш прихованою, латентною формою насильства. Іноді діти просто не знають іншого ставлення до себе, а тому вважають подібне відношення  та дії нормою. Дуже важливо, аби дітям не доводилося захищатися самостійно.

 

        

     29 листопада 2021 року серед учнів 7-9 класів було проведено захід «Навчимося себе захищати!». Даний захід було організовано з метою підтримки здатності дітей протидіяти сексуальному насильству та попередженню сексуального розбещення дітей.

 

        

 

   В ході проведення заходу було обговорено питання сексуальної безпеки  дітей, захист тілесних та особистих кордонів, правила безпечної поведінки, яким батьки можуть навчити своїх дітей за допомогою розмов,  коротких мультфільмів та  ілюстрованих книжок, що допомагають розповісти дітям  різного віку у легкій та цікавій формі про те, як поводитися з оточуючими,  як відноситися до власного тіла та своїх кордонів, поважати своє тіло, розрізняти хороші та погані секрети, визначати непристойні дотики та розповідати довіреним дорослим про неприпустиму поведінку з боку інших.

 

 

                                     

          

 

          

 

          

 

          

 

 

                                               

Вічна пам’ять жертвам голодомору

 

   Напередодні дня пам’яті жертв голодомору в учнів 3 класу відбулася година спілкування. Діти переглянули презентацію «Голодомор 1932-1933 років в Україні». Прослухали записи документальних свідчень очевидців штучного голоду. Зі сльозами на очах згадали тих, хто помер від рук голодної смерті.

 

 

       Третьокласники власноруч виготовили макети символічних свічок пам’яті.

 

      27 листопада о 16 годині разом з членами своїх родин долучилися до флешмобу «Запали свічку пам’яті у своєму вікні».

 

                                    

 

                                        

 

    Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, річниці  початку доленосних для України подій , які назавжди змінили Україну.

     Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які, відстоюючи національні інтереси і європейський вибір нашої держави, виступили на захист демократичних цінностей.

 

 

    З метою гідного вшанування мужності учасників цих подій, в початкових класах  Ярошівської гімназії проведено виховний захід «Наш дух не зламати, свободу не вбити».

 

 

 

Ми браття! Ми всі Українці!

І хочемо бути людьми!

Піднялися ми за свободу!

Не станемо ми на коліна!

Нам Віра і Правда – оплот!

Бо з нами – уся Україна!

А ми її гідний народ!

 


 

 

 

Тиждень толерантності

    З 15 по 19 листопада в рамках тижня толерантності третьокласники взяли участь у кількох виховних заходах.

 

 

        

    З презентації дізналися про історію виникнення свята, значення самого слова  «толерантність» та правила толерантного спілкування. Отримали пам’ятки «Толерантність – це мистецтво жити разом». Послухали та проаналізували притчу про велику і дружну родину.

        

 

         Під час гри «Так, чи ні» за допомогою цеглинок Лего визначили риси толерантної людини. Виконали вправу «П’ять добрих справ».

        

 

       Кожна дитина створила власну квітку толерантності. А потім всі разом склали великий віночок толерантності.

 

 

 

БУДЬ ЗРАЗКОВИМ ПІШОХОДОМ!

 

   Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя, метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті.

 

           

  18 листопада з учнями 2-4 класів було проведено годину спілкування «Дорога до школи». Метою даного заходу є є розширення знань дітей про безпечну поведінку на дорогах, розвиток вмінь і навичок свідомо дотримуватися Правил дорожнього руху, виховання поваги до встановлених правил і бажання їх знати та виконувати.

           

 

   Година спілкування була цікавою, змістовною, так як одночасно поєднано з переглядом презентації « Безпека на дорозі», сприяла повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху. На завершення були переглянуту відеоролик «Урок безпеки на дорозі».

       

 

 

 

                                           

 

     З нагоди Міжнародного Дня толерантності  16  листопада в Ярошівській гімназії з учнями 1- 2 класів проведений виховний захід на тему «Вчимося співчувати».

 

 

 

 

    Під час заходу діти виготовили «Квітку толерантності», на пелюстках якої написані людські якості та пропозиції щодо толерантного ставлення один до одного. Учні вирізали долоньки, які згодом   прикріпили на «Дерево Толерантності», переглянули презентацію.

 

       Сподіваємося, що виховна година, яка була проведена в цей день  сподобалася і залишила глибокий слід у душі кожного учня, допомогла нам всім зрозуміти, що тільки повага, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності, дружба, взаємодопомога насправді врятує світ.

 

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

 Толерантне ставлення до всього

 Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

 Допоможе витримати все.

 Будь завжди нестримним вільнодумцем,

 Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт побудуй!

 

 

 

                  

       «У маленькому серці любов палає, для зла і зневаги місця немає!»

 

   За традицією  16  листопада у Ярошівській гімназії проводяться заходи до Дня толерантності. Учні та вчителі переконані, що кожна людина має бути доброю, чесною, справедливою.

 

           

 

      «У маленькому серці любов палає, для зла і зневаги місця немає!»‒ саме таким гаслом розпочалася  година спілкування« Планета толерантності» в 4 класі, мета якої подарувати гарний настрій та посіяти добро у душах дітей. У ході години спілкування учні виявляли основні риси толерантної особистості. Були використані вправи на розвиток толерантності: «Оплески», «Зашифровані слова», «Комплімент», «Віночок побажання для своїх однокласників».

 

 

     У ході години спілкування  була проведена велика робота і нам здається, що частина доброти залишилася у серцях наших вихованців. Цим заходом  ми хотіли показати, що кожна людина повинна поспішати робити добро, не бути байдужими до чужого горя, завжди надавати допомогу нужденному, бути уважними до проблем тих, хто поруч з нами.

 

  

    Тож, давайте постійно  робити добро і словом, і ділом. Цим ми зігріємо людські душі, серця, і вони від цього стануть щасливішими.

            

 

 

                      

    Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.

 

        

        

    У переддень 14 жовтня – Дня захисника і захисниць  України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  – у Ярошівській гімназії  для учнів 1-4 та 5-9 класів було організовано і проведено свято «На захисті Батьківщини», метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Батьківщини усіх поколінь та історичних віх.

 

       

    В ході свята згадалися моменти від становлення козацтва на Україні і до наших часів, учні читали вірші, співали пісні. Згадали і про героїв, які захищали і захищають мир на Сході України.

 

          

     Адміністрація гімназії  вважає, що проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

 

 

       

                             

 

      Покладення учнями Ярошівської гімназії квітів до пам'ятників «Воїну-визволителю» сіл Ярошівка, Нова Гребля, Голінка.

 

                                  

 

       Ось і завітала до нас щедра осінь. З давніх давен люди відмічали свято осені, свято зібраного урожаю. Так 12 жовтня в Ярошівській гімназії відбулося Свято «Урожай 2021», яке щорічно проводиться працівниками та вихованцями гімназії.  Композиції, зроблені руками дітей, вражають і милують око.

 

    Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві вироби. З квітів, зерна, гілочок учні створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж. Журі визначило переможців за такими критеріями: оригінальність, естетика, творчий задум.

За підсумками  було  відмічено  переможцями  серед учнів початкових класів:

 

   1 місце – Тарасенко Андрій з композицією «Чарівне павутиння, Полякова Ангеліна з композицією «Дівчина-осінь», Хилай Максим з композицією « Клуб благородних джентельменів».

   2 місце – Комісар Володимир з композицією «Лісова галявина», Фуртат Віталіна з композицією «На лісовій галявині».

 

    3 місце – Красна Маргарита з композицією «Осінній вінок», Сенько Альона з композицією «Слонення Емелі та Річард».

 

 

     Серед учнів старших класів:

    1 місце- Шрамко Олександр з композицією «Український Хряк»,

    2 місце- Кравченко Ярослав з композицією «Осінній пейзаж»,

    3 місце – Костюченко Ірина з композицією «Водограй осені».

 

 

    Свято вдалося на славу. Всі отримали справжнє задоволення від побаченого.

 

    Кожної першої неділі жовтня у більшості країн світу святкують День працівника освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу в світ науки своїм учням. Свято вчителів є особливим і в Ярошівській гімназії. Заздалегідь учні готують привітання, багатокольорові веселкові плакати прикрашають школу.

        

   День в Ярошівській гімназії розпочавсь з привітання вчителів: звучала гарна музика, учні 9 класу  вітали вчителів віршами та прекрасними  квітами.
   Учні старшої школи  провели уроки. 
   Приємною нотою в цей день також став концерт.  Всі класи дарували для вчителів тепло та радість з усмішкою на обличчі. Співали, розповідали історії про вчителів, а от учні 1, 2, 3, 4  класу порадували  своїми  цікавими привітаннями – віршиками. 

 

 

    Атмосфера цього дня для всіх працівників гімназії була насправді теплою та дружньою. 
    Бажаємо всім  вчителям наснаги, терпіння, нових успіхів в роботі та побільше талановитих учнів. Миру в ваших оселях та країні, добробуту та процвітання у всіх справах.

 

 

            

     

 

                                  

                                       Спортивний вересень 2021 року

     Цього року вересень був насичений спортивно-масовою роботою в Ярошівській гімназії. Один з основних  напрямків роботи – Олімпійський тиждень. Його мета полягала в тому, щоб донести учням історію Олімпійського руху в Україні та здобутки наших спортсменів.

   

 

   Вчитель фізичної культури Запорожець Світлана Петрівна  провела ряд спортивних заходів і змагань, присвячених  цій спортивній даті. Пройшли уроки на тему: «За здоровий спосіб життя».  Для старшокласників проведено Всеукраїнський олімпійський урок з використанням мультимедійного ресурсу.

   

   В гімназії з учнями проведено змагання з легкоатлетичного кросу і футболу. А спортивна команда гімназії взяла участь в легкоатлетичному кросі, який був проведений на базі Перекопівського ліцею і здобула І місце серед  гімназій. Найкращі результати показали учні Ярошівської гімназії: Саворська Олена – І місце,  Ковальський Максим – І місце, Лу’кянець Вячеслав – ІІ місце.

 

    В складних погодних умовах прийшлося брати участь в спортивних змаганнях з футболу .  Але слід врахувати, що ці змагання були на кубок імені Петра Федоряки, нашого земляка, колишнього вчителя Новогребельської школи, який геройськи загинув в зоні АТО.  Діти показали велику майстерність гри, навіть проти примхів погоди.

   А 29 вересня футбольна команда Ярошівської гімназії знову відзначилась на змаганнях з футболу і виборола ІІ місце серед гімназій Андріяшівської ОТГ.

 

     Вітаємо спортсменів гімназії і їхнього тренера Світлану Петрівну за значні успіхи в спорті. Наш напрямок під девізом «В здоровому тілі – здоровий дух» є приорітетом спортивної роботи в гімназії і він постійно втілюється в життя.

 

                                    

 

Рік сорок перший: вересень безжальний

І в тисячах очей передсмертний жах.

Страшні останки – черепи і кості

В землі не тліють, - пам’ять стережуть.

Хай людство більш не знає голокостів!

Урок історії не сміємо забуть!

 

      Великою братською могилою та символом Голокосту в Україні є Бабин Яр. З кінця вересня 1941 до кінця вересня 1943 року він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили нацисти. Їх жертвами стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, пацієнти київської психіатричної лікарні, в’язні Сирецького табору та загалом усі ті, кого гітлерівці вважали своїми ворогами. Бабин Яр – це некрополь для більш ніж 10000 цивільних громадян та військовополонених. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 року тут було розстріляно близько 34 тисяч київських євреїв.

        

      З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у Ярошівській гімназії 29 вересня було проведено Національний урок до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

        

   Під час заходу учні ознайомилися з поняттям Голокост як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей та з хронологією подій, пов’язаних із трагедією в Бабиному Яру. Діти також переглянули відеоролики «Бабин Яр. Без права на існування» та «Бабин Яр: нові документи» і вшанували хвилиною мовчання пам’ять невинно убієнних.

                         

 

   Військово-патріотичне виховання школярів - один із напрямків позакласної роботи з учнями в Ярошівській гімназії. На протязі вересня 2021 року в навчальному закладі проведено цілий ряд заходів, направлених на виховання в дітей поваги і гордості за мужність і відвагу старшого покоління нашого народу в роки Другої Світової війни: період окупації фашистами Роменщини та період визволення нашого краю 12-16 вересня 1943 року.

 

 

   Класні керівники провели Уроки мужності в шкільному музеї.  Пошуківцями гуртка "Пошук" проведено роботу по систематизації матеріалів краєзнавчо-пошукової  і науково-дослідницької роботи трьох розділів: "По слідах зниклих бомбардувальників 4 дбап", "Вимушена посадка ПЕ-2  136 ббап",  "Льотчики в небі Роменщини вересень 1941-го". 

 

 

 

   Згідно річного плану виховної роботи  проведено тематично-музикальний захід в с. Ярошівка і с. Голінка, присвяченого визволенню нашого краю від фашистських окупантів у вересні 1943 року.

 

            

 

   В шкільному музеї учні познайомились з окремими розділами книги А.О.Запорожця "Від Ромнів до Штепівки у вересні сорок першого". Пройшла екскурсія в музеї з учнями Глинського ліцею.

    

 

 

                                  

 

  Український народ завжди пам’ятатиме тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край.

  В ці осінні вересневі дні щорічно ярошівчани вшановують пам'ять про тих бійців і командирів Червоної Армії, які з 12 по 16 вересня 1943 року в жорстоких кровопролитних боях звільняли Роменщину, Ярошівку і сусідні села від фашистських окупантів.

    Минуло вже 78 років з того переможного дня, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні.   Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя.

 

        

   З самого ранку 16 вересня 2021 року в оновленому музеї Бойової Слави Ярошівської гімназії Анатолієм Запорожцем були проведені тематичні екскурсії, які охоплювали події 12-16 вересня 1943 року в селах Залатиха, Голінка, Нова Гребля, Ярошівка, Волошнівка, Хоминці.

 

 

   Потім відбулось покладення квітів до братської могили «Воїну-визволителю», після чого в сільському клубі був проведений для жителів села літературно-музичний мультимедійний захід «Навічно в пам’яті народній». З привітанням односельчан з Днем визволення виступила староста села Ярошівки Тетяна Говенько. В ході виступу ведучих хроніку подій вересня 1943 року вів керівник музею Бойової Слави Ярошівської гімназії Анатолій Запорожець.

 

   Тематичний захід супроводжувався історичними хроніками, архівними матеріалами та  кліпами періоду війни 1941-1945 рр. Особливо всіх порадував мелодійний спів Т.Калантиренко, М. Лазоренко, учнів  Ярошівської гімназії.

 

 

  Наступного дня 17 вересня такий же тематичний захід був проведений і в с.Голінка за прохання мешканців села.    

       

   Ми вклоняємося перед подвигом наших дідів та прадідів за їхню мужність, силу, волю й низько схиляємо голови перед пам’яттю полеглих.

 

   Ваш подвиг у Великій Вітчизняній війні назавжди залишиться взірцем вірного і чесного служіння рідній Батьківщині, своєму народові.

    Ми всі в неоплатному боргу перед вами, дорогі наші ветерани! Ви завжди будете прикладом для молоді.

    Та війна знову прийшла на нашу землю, в нашу країну. І нині на Сході України наші військові мужньо боронять рідну землю, захищають кордони держави та мир і спокій громадян. Наші сини поряд з іншими українцями стоять на сторожі нашого спокою і ціною власного життя бережуть мир і свободу нашої держави! Нинішнє і майбутнє покоління ніколи не повинні забути цей подвиг, цінувати, пам’ятати й примножувати традиції свого міста, свого народу, своєї України!

 

                           

    Промайнуло веселе літо і настала осінь — пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову сісти за шкільні парти і здобувати знання.

   День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві.  Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

    Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників.  Цього року для першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

       

    Для дев'ятикласників  цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні  випускники востаннє переживають зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків та дідів, і торуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.   

       

   Усіх присутніх з початком нового навчального року привітали директор гімназії Анатолій Запорожець, управляючий ФГ «Урожай» Павло Семко, представник ТОВ «Урожайна країна» Ірина Сухина, керуючий дільницею с.Гудими ТОВ «Райз-Схід» Володимир Шевченко, староста Ярошівського старостинського округу Тетяна Говенько та староста Новогребельського старостинського округу Лариса Юрченко.

       

   Першокласники отримали подарунки від управляючого ФГ «Урожай» Павла Семка, представника ТОВ «Урожайна країна» Ірини Сухиної, керуючого дільницею с.Гудими ТОВ «Райз-Схід» Володимира Шевченка.

       

     Урочисту лінійку продовжили виступи першокласників та майбутніх випускників, які не залишив байдужими жодного присутнього.

        

    На завершення пролунав символічний «перший дзвоник». Під щедрі оплески присутніх першокласники вперше ступили на шкільний поріг. За ними всі школярі поспішили на свій перший урок.

        

 

 

                                   

 

 

 

 

 

   30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь втілилася в життя: ми стали вільною та незалежною Україною! Здавна українці боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. У боротьбі народилася i загартувалася єдина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекрасній країні!

 

        

 

           

 

   Колектив і учні Ярошівської гімназії щиро вітають всіх українців з Днем Прапора та 30-річчям Незалежності України!
     

 

         

 

 

СУМСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ

вул. Першотравнева, 29, м. Суми, 40009, тел./факс: (0542) 61-09-69; 61-09-16

Е-mail: sport@sm.gov.ua     Web: www.molod.sm.gov.ua     Код ЄДРПОУ 38601457

 

09.08.2021

 

03-06/1425

 

На №

 

від

 

 

Структурні підрозділи міських, селищних, сільських рад територіальних громад, районних державних адміністрацій до компетенції яких належить питання реалізації державної молодіжної політики, національно-патріотичного виховання, фізичної культури та спорту  

 

 

Про проведення забігу   

 

З метою вшанувати пам’ять загиблих воїнів АТО/ООС, захисників України, висловлення подяки військовослужбовцям та їх сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності та національної гідності країни, підтримки та формування патріотичної свідомості та настрою населення, в Україні уже традиційно за ініціативи громадськості та учасників АТО/ООС проводиться тематичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України!». нас від війни, подякувати та підтримати близьких наших героїв. Забіг проходить в рамках державних заходів присвячених Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (розпорядження КМУ від 9 червня 2021 року № 614)

У поточному році в обласний забіг відбудеться м.Суми 28 серпня 2021 року. Місце проведення – озеро Чеха (старт в районі кортів). Початок акції о 10.00 год., пропонована дистанція – 3 км.

Суть акції полягає в організації одночасного масового забігу громадян на визначену організаторами дистанцію та у визначеному місці. При цьому, з метою ушанування пам’яті загиблих героїв України, кожному учаснику пропонується візуальна символіка (футболка, манішка, стартовий номер у вигляді наліпки тощо) з логотипом заходу (додається), на якій або зазначається прізвище та ім’я загиблого героя, або є можливість вписати це прізвище та ім’я за бажанням учасника.

Організаторами обласного забігу в м.Суми виступає громадська ініціативна група та організація «Race Project» за підтримки управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. Контактна особа - Івах Віталій, голова правління ГО «Race Project», тел. 0664320622, [email protected]

Ураховуючи викладене, зважаючи на актуальність акції – забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України!», пропонуємо розглянути можливість організації відповідних акцій на місцях із залученням представників громадськості, учасників АТО/ООС та членів їх сімей, інститутів громадянського суспільства, молодіжної та спортивної спільноти, учнівської та студентської молоді та інших зацікавлених категорій громадян.

Також, просимо забезпечити розповсюдження інформації про масовий обласний забіг, що відбудеться в м.Суми, серед відповідних цільових аудиторій з метою їх залучення до участі у забігу. Реєстрація учасників на обласний забіг в м.Суми відбувається за посиланням https://raceproject.com.ua/event37 та триватиме до 25.08.2021. Зареєстровані учасники отримають пакет учасника заходу до складу якого увійде: стартовий номер, рюкзак, чіп особистого хрономтеражу, харчовий набір на фініші, смс з результатом, електронний диплом фінішера.

Просимо, також, у термін до 18.08.2021 поінформувати управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації в електронному вигляді на адресу sumy_molod_oda@ukr.net по суті питань, зазначених у листі.

 

 

Тимчасово виконуючий обов’язки

начальника управління                                          Наталія ПОЖАРОВА

 

 

Ольга Резніченко 61-09-69

 

 

                            

    22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося, не судилось пережити цю мить…

   22 червня 2021 року в Ярошівській гімназії проведений тематичний захід, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні, адже 80 років тому почалася ця страхітлива війна.

 

   В заході взяли участь спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Андріяшівської сільської ради Литвиненко К.В., Гусениця І.П., Лещенко Н.В., депутат Андріяшівської сільської ради Шевченко В. М., а також   керівник відділу СФГ "Урожай" с.Ярошівки Семко П.М.

 

    Всі присутні поклали квіти до братської могили «Воїну-визволителю», де директор Ярошівської гімназії Анатолій Запорожець розповів про ярошівчан, які в жорстоких, кровопролитних боях звільняли Ярошівку і інші населені пункти від фашистських окупантів, а також про вшанування пам'яті нинішнім поколінням бійців і командирів Червоної Армії.

 

    Хвилиною мовчання під час тематичного заходу усі присутні вшанували світлу пам’ять загиблих визволителів у роки Другої світової війни. Окрасою заходу стали пісні у виконанні  Тетяни Калантиренко, Миколи Лазоренка та учнів Лазоренко Нелі і Костюченко Ірини.

      По закінченню заходу всі присутні мали змогу переглянути експозиції оновленого музею Бойової Слави, де Анатолій Запорожець розповів про зміни в оформленні музею та події періоду 1941-1943 рр. на території с.Ярошівки і сусідніх сіл.

      

   Сила духу, героїзм та мужність захисників нашого краю завжди залишатиметься в людській пам’яті. Цей світлий і водночас сумний день дуже важливий для всіх нас, для наших нащадків. Ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих, висловлюємо вдячність і повагу живим, згадуємо тих, хто не повернувся з війни.  

 

                                     

     Літня пора для більшості з нас асоціюється з теплими сонячними днями, коли душа сповнена радості, оптимізму, віри у краще. А ще літо — це пора… прощання. Так-так — прощання зі школою, де всі ми черпали розумне, добре, вічне, щоб потім піти самостійною стежиною і знайти своє місце у житті.   Адже, приходить час, коли єдина шкільна стежина для всіх випускників розходиться у різні напрямки та перед ними відкриються тисячі доріг, де кожен з них обере свій особистий життєвий шлях.

 

 
   Так 11 червня 2021 року відбулася Церемонія вручення свідоцтв про базову середню освіту дев‘ятикласникам.

    Зі святом, з успішним закінченням Ярошівської гімназії та вступом у доросле життя випускників привітали директор гімназії Анатолій Олександрович, перша вчителька Валентина Марченко,класний керівник Світлана Запорожець а також   керівник відділу СФГ "Урожай" с.Ярошівки Павло Миколайович та староста Ярошівського старостинського округу Тетяна Миколаївна.

   

 

   З посмішками на обличчях та сльозами на очах учні подякували своїм батькам і вчителям за всі свої 9 років шкільної ери. Маємо надію, що вони не забудуть їх ніколи, а всі мрії та сподівання випускників здійсняться. Тож, хай Вам щастить, у добру путь!

 

           

 

                                          

     8 червня  у Ярошівській гімназії пролунав Останній дзвінок. Дирекція радо вітала випускників, учнів, гостей. На свято завітали гості з привітаннями та подарунками.

  

    Від керівництва ТОВ "Урожайна країна" Аліна Анатоліївна привітала випускників, учнів та вручила подарунки.

   Керівник відділу СФГ "Урожай" с.Ярошівки Семко  Павло Миколайович приєднався з привітаннями і подарунками та староста Ярошівського старостинського округу Говенько Тетяна Миколаївна також приготувала солодощі для випускників.

 

   Для кожного з нас цей день має своє значення. Для дітей - це нова валіза знань за плечима, для вчителів-гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків-мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

   На святі учні були нагороджені грамотами за успішність, за участь у змаганнях, олімпіадах та конкурсах.

            

            

 

   Дирекція та колектив Ярошівської гімназії вдячні дітям, батькам і вчителям, які організували це свято.

 

 

                                       

 

      Першого червня 2021 року у Ярошівській гімназії відбулося свято ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ.

        Вже традиційно прихід літа  асоціюється із дитячим днем.  Це не просто веселе свято для самих  діток, а й нагадування  дорослим про необхідність захищати права дитини , щоб  діти росли  здоровими і щасливими, вчилися і займалися улюбленими справами.

         

   У Ярошівській гімназії свято проводилося біля мальовничого  майданчика, який знаходиться навпроти школи. Маленькі учасники брали участь у різноманітних конкурсах та іграх, одержували солодкі призи.

   

    З вітальним словом до дітей звернулася староста  Ярошівського старостинського округу Говенько Тетяна Миколаївна,яка побажала дітлахам за період літніх канікул увібрати всю наснагу від теплого сонечка, знайти нових друзів, добре відпочити. Діти, вчителі та батьки, які щодня долаючи  життєві труднощі заради таких посмішок на вустах малечі, щиро раділи сказаним словам та гостям, що завітали до них на свято. Адже, вони, як ніхто інший, знають ціну радості та щастю з особливими долями.

       

     Після привітання відбувся святковий флешмоб, під час якого учні кожного класу вітали всіх присутніх з Днем захисту дітей.

     Діти отримали радість, гарний настрій, багато усмішок і щасливих хвилин. Це свято надовго залишиться у дитячих спогадах як промінь світла.

 

      

              

                               ВИШИВАНКА ОБ᾽ЄДНУЄ ВСІХ!!!  

 

     20 травня 2021   Ярошівська  гімназія  від самого ранку замайоріла  різноманітними вишиванками. Вся шкільна родина, вчителі та учні гімназії долучилися до святкування Всеукраїнського дня вишиванки.

 

 

    День вишиванки щороку відзначають у третій четвер травня. Цьогоріч Всесвітній день вишиванки  припав на 20 травня. Це  ювілейний 15-й Всесвітній день вишиванки . Зазвичай у цей день люди одягають вишиванки, йдуть в них на роботу, навчання, влаштовують ходу й інші масові заходи.

 

 

 

      Учні та вчителі цього дня одягнули  вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу. У закладі відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. На протязі дня  всі учні та вчителі гімназії  з величезним задоволенням взяли участь у флешмобі  «#Сумщина_у_вишиванці».

 

 

    Позитивні емоції,  гарний настрій та почуття гордості переповнювали школярів та педагогічний колектив.

 

    День вишиванки був заснований в 2007 році і відтоді щорічно відзначається в третій четвер травня. Цього дня ми  шануємо наш національний оберіг – прекрасну українську вишиванку. Вона зберігає споконвічні традиції нашого народу та об’єднує українців – від заходу до сходу.

   20 травня  працівники та вихованці ЗДО одягнули свої найкращі вишиванки, щоб долучитися до цього яскравого свята!

   Вихователі провели тематичні бесіди та заняття з дітьми про традиційний одяг нашого народу. Діти  за допомогою аплікації створили свої гарні вишиваночки.

    Наші вихованці долучилися до цього заходу  та на згадку про нього зробили фото.

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

Моя сім’я найкраща та єдина

 

      Учні 2 та 3 класів взяли участь у квест-грі до Міжнародного дня сім’ї.

     На станції «Склади вірш-сенкан» учасники склали сенкан до слова «сім’я». потім розшукали слова, що характеризують дружну та щасливу сім’ю. Розшифрували анаграми на тему «Склад сім’ї».    

                                                        

    На станції «Збери прислів’я» учасники квесту відновили прислів’я про сім’ю та пояснили їхнє значення.                                                                                

    Далі гравці фантазували «Щоб трапилося, якби…», малювали герб та портрет щасливої родини, описували сімейні традиції. Складали заповіді дружної сім’ї.       

                                                                                                         

    Гра сприяла формуванню в учнів уявлення про родину як  осередок любові, взаємодопомоги та відповідальності. Вона виховує в учнів почуття любові, поваги до своєї сім’ї та її традицій, спонукає до вивчення історії свого роду.

 

Екскурсія до музею

    Напередодні 76-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні знову гостинно відчинив двері для відвідувачів Музей Бойової Слави Ярошівської гімназії. Він не тільки переїхав до нового приміщення, а й оновив експозиції першої зали.

  Багаторічна  клопітка краєзнавчо-пошукова робота керівника групи "Пошук" Запорожця Анатолія Олександровича творчо розмістилась на новеньких стендах і  в виставочних вітринах. Вчитель трудового навчання  Часник Микола Павлович майстерно виконав експозицію "Солдатські вдови" з жіночих платків і фото загиблих бійців. Будівельні і оздоблювальні роботи кімнат виконали технічні працівники  і працівник з обслуговування приміщень Кас'ян Іван Іванович. В оформленні експозицій взяв  участь   вчитель історії  Лазоренко Микола Миколайович та інші вчителі".

 

       Дякуємо за спонсорську підтримку керівникам ФГ «Урожай», ТОВ «РАЙЗ-СХІД», ФГ «Вікторія - М». Робота над оформленням інших зал триває.

     Першими відвідувачами оновленого музею стали учні початкових класів Ярошівської гімназії. Вони захоплено слухали розповідь А. Запорожця про мужність та героїзм воїнів-визволителів, серед яких були пра - та прапрадідусі. Особливу цікавість відвідувачів викликала діарама танкового бою, що відбувся під час визволення Ярошівки у вересні 1943 року.

 

   Прикувала погляди дітей нова творчо оформлена експозиція «Солдатські вдови». Допитливі дітлахи отримали відповіді на всі свої запитання. Їх цікавили походження експонатів, подробиці визвольних боїв. Учні зрозуміли, що сил і відваги бійцям додавала любов до рідної землі.

         Майбутнє краю та всієї України в руках підростаючого покоління. Такі екскурсії допомагають виховувати справжніх патріотів.

 

 

ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
                      В. Симоненко

 

     В Ярошівській гімназії під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті  та примирення, Дню Перемоги.

    Для учнів початкових класів було проведено виховну годину « Ніхто не забутий, ніщо не забуто», на якій  висвітлили  події Другої Світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни та переглянули презентацію «День Перемоги».

    Під час виховного заходу педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. 

 

    Також для учнів початкових класів було проведено годину пам’яті «Діти - герої війни». В ході якої учні 4 класу виготовляли аплікацію «Гвоздика для ветерана», учні 3 класу підготували композиції «Ми за мир!», декламували вірші.

     Заключною частиною стало покладання квітів до меморіала «Воїну-визволителю».  Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять мільйонів загиблих на фронтах війни, розстріляних в період окупації, страчених  у концтаборах, замучених у катівнях.

 

 

 

                                                 До Дня Перемоги

       Адміністрація, педагогічний колектив та  учні Ярошівської гімназії – закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. Андріяшівської сільської ради Роменького району Сумської області  висловлюють щиру подяку за надану матеріальну допомогу  в художньо-естетичному  оформленні шкільного музею Бойової Слави навчального  закладу благодійним спонсорам:

   ТОВ «Райз  – Схід»:

       Саєнко Олександру Олексійовичу – директору ТОВ «Райз-Схід»;

       Батрак Мирославі Володимирівні – заступнику директора;

       Шевченко Володимиру Миколайовичу – керуючому виробничою дільницею с. Гудими

   ТОВ МХП «Урожайна країна»:

    Суходольському Олександру Олеговичу – директору ТОВ МХП «Урожайна країна».

     Зінченко Володимиру Миколайовичу – керівнику регіонального виробничого підрозділу «Хоминці»;

     Богдан Наталії Миколаївні – керівнику соціальних проектів.

    Селянсько-ферменське господарство «Родовід»:

     Тарасенко Роману Васильовичу- фермеру.

       Майже 40 років краєзнавчо-пошукова група Музею Бойової Слави проводила науково-дослідницьку і пошукову роботу по відтворенню подій ІІ-ї  Світової війни в нашому краї.

         Наші землі щедро политі кров’ю бійців і командирів  Червоної Армії у вересні 1943 року,  під час контрудару на Ярошівському напрямку, визволяючи Ярошівку, Залатиху, Нову Греблю, Голінку, Волошнівку від окупантів фашистської Німеччини. Сьогодні Ви вирощуєте на цих землях  високі врожаї. Земля віддячує за збереження  пам'яті  героїчного  минулого покоління. Завдяки підтримці спонсорів ми  змогли увіковічити пам'ять старших поколінь. Оформили нові вітрини, експозиції, стенди, виставки.

 

     Ця підтримка – свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості національно-патріотичного виховання молоді, патріотизму і відданості Батьківщині.

     Дуже приємно, що в наш  час, існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.

      Хай Господь Вам сторицею віддячить за Ваше розуміння, добро, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

   

 

    26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день усе одно хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.

     26 квітня в Ярошівській гімназії для учнів 2-4 класів було проведено урок пам’яті «Твій біль Україно – Чорнобиль» з переглядом презентації «Трагедія Чорнобиля». В ході уроку пригадали події 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС, глибоко ознайомилися з наслідками трагедії. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять  людей, які загинули в наслідок Чорнобильської трагедії та ліквідаторів аварії.

       Метою цього уроку пам’яті  було донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій.

      А для учнів старших класів також пропонуємо переглянути відеоролик «16 маловідомих фактів про чорнобиль» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ujeHE4lkbhQ.

 

  

    Другого тижня березня українці традиційно вшановують пам'ять великого Кобзаря, генія українського народу Тараса Шевченка. З 9 по 15 березня 2021 року у Ярошівській гімназії був проведений ряд заходів, присвячений поету.

   Педагог – організатор та вчителі української мови представили увазі учнів презентацію «Тарас і Сумщина». Діти із задоволенням взяли участь у вікторині «Що ви знаєте про Шевченка?» Кожен клас представив кілька ілюстрацій до творів Тараса Григоровича на конкурсі малюнків.

 

    Крім того, бібліотекарем була оформлена виставка творів автора. Заключним етапом стала читацька арт – платформа «Голос Кобзаря», де представники від кожного класу декламували один із віршів Шевченка. Кращі читці нагороджені грамотами.

 

    Щиро дякуємо всім організаторам національно – патріотичних заходів за виховання любові до рідної країни, людей, природи, прагнення донести більше інформації про своїх видатних співвітчизників. У нас, нащадків, попереду ще достатньо часу, щоб пізнавати і розкрити сторінки життя славетного Кобзаря.

 

 

           

    Березень – перший місяць весни, це весна світла. Це не тільки відблиск крижинок і приліт перших птахів. Березень – це початок тепла, краси, кохання.  І тому не випадково перше свято весни – День жінок. У школі 8 березня вважається особливим святом, адже більшість вчителів — жінки.

        

 

     Учні школи – подарували для жіночої частини педагогічного колективу незабутню святкову годину, зачарувавши присутніх  пісенним виконанням та віршами. Яскраві учнівські виступи стали чудовим подарунком гарного настрою до свята.


        

 

                    

     Важливим фактором для задоволення пізнавальних інтересів і нахилів учнів,  для творчих пошуків і всебічного розвитку особистості, що стимулює інтелектуальний розвиток, формує пізнавальні інтереси учнів - є гурткова робота.

    З початку навчального року в  Ярошівській гімназії  працює гурток «Художня обробка деревини» для учнів 5-9 класів, який діти із задоволенням відвідують.

 

 

   Пʼятого березня  відбулась виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва учнів 5-9 класів,  як підсумок роботи з початку 2020-2021 навчального року  з трудового навчання та  роботи   гуртка «Художня обробка деревини». 

 

 

    Метою та завданням виставки  є  підвищення результативності і підведення підсумків роботи учнів, поширення кращого досвіду, вдосконалення форм та методів пропаганди досягнень дітей з декоративної творчості, формування у вихованців художньо-естетичних смаків та спонукання їх до активної участі у процесі відродження національно-культурних надбань українського народу.

 

 

   Виставка щиро порадувала своїм яскравим, колоритним розмаїттям робіт. Кожен представлений виріб можна назвати шедевром тому, що він виконаний з душею і художнім смаком.  Іноді для створення роботи потрібні тижні або місяці, бо кожна деталь народжується окремо. І лише після кропіткої праці, коли всі образи з’єднуються воєдино і все займає своє місце, народжується особливий витвір мистецтва.

     Роботи  представлені  у різноманітних техніках: робота з природніх та штучних матеріалів,  роботи  із  фанери, деревини, виготовлені ажурним випилюванням  та  випалюванням, токарними роботами та інше.

       

 

      Учні   прийняли активну участь в організації та проведення виставки, а також  мали змогу познайомитися із творчими роботами  своїх товаришів. 

 

 

     Виставка продемонструвала естетичні смаки, широкий спектр творчої палітри виконавців.  Це своєрідний підсумок творчої співпраці вчителя і учня. Виготовлення виробів привчає учнів до самостійної праці, розвиває творче мислення, інтегрує шкільні і позашкільні знання, виховує прагнення до створення виробу, формує уявлення про перспективи його застосування.

 

     

Вчитель трудового навчання та керівник гуртка  М.П.Часник

 

                                       

 

   4 березня учні початкових класів Ярошівської гімназії були активними учасниками  виховного заходу "Свято мами і весни". Учні 2 та 3 класів декламували вірші, співали пісень,танцювали танок, від щирого серця прославляли своїх любих матусь!!!

 

 

    

     А які подаруночки власноруч приготували дітлахи своїм найріднішим мамам!!! Щира подяка класним керівникам Лазоренко В.І та Івасенко Т.В. за організацію та проведення виховного заходу!!! Усім матусям бажаємо всього найкращого в житті, і пам'ятайте - ваші діти - найкращі!!!!

 

 

 

                                     

 

     Мета цього свята – привернення уваги населення землі до краси та різноманіття дикої природи, нагадування про важливість дбайливого ставлення до неї. Наразі під охороною перебувають понад 28-ми тисяч видів рослин і понад 5-ти тисяч представників фауни. Цей день покликаний вкотре привернути увагу до все зростаючої проблеми браконьєрства, злісного нищення мешканців дикої природи задля миттєвої наживи.
     Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою знищення (CITES) є однією з найбільших угод з охорони дикої природи. Участь у ній добровільна, однак дотримання її положень для всіх членів є обов’язковим.

        

 

      В Ярошівській гімназії пройшла низка заходів до Всесвітнього дня дикої природи:

  1. Екологічна година « Збережімо красу природи»;
  2. Година спілкування «Цей чарівний світ природи»;
  3. Година спілкування «Правила поводження в лісі»;
  4. Урок-бесіда «Подорож у місто тварин»;
  5. Інтелектуальна вікторина-гра з екології «Ми самі розумні»;
  6. Круглий стіл «Що ми знаємо про дику природу»;
  7. Екоурок на тему «Дивосвіт природи. Царство флори і фауни»;
  8. Виготовлення інформаційних листівок «На захист дикої природи»;
  9. Конкурс малюнків «Чарівний світ дикої природи».

       

      Дика природа — це  невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Саме захищати тварин  і рослин в природному  середовищі — завдання кожного з нас.

 

        

                                             

     26 лютого 2021 року  на стадіоні   Перекопівського  ліцею відбулися змагання з лижних перегонів серед навчальних закладів Андріяшівської сільської ради Роменського району. Ярошівська гімназія прийняла активну участь і в командному заліку серед навчальних закладів зайняла ІІ місце.

 

 

 

      В тому числі:  Касян Вікторія, учениця 9 класу – І місце, Саворська Олена, учениця 7 класу – ІІІ місце серед дівчат 5-11 класів.

 

 

  

     Постійні тренування з лижної підготовки на уроках фізичної культури Ярошівської гімназії принесли успіх і результативність спортивної, як урочної так і позакласної роботи  вчителя фізичної  культури Запорожець С.П.

             

                      

  Директор гімназії        Анатолій ЗАПОРОЖЕЦЬ

                                                                      

                             

 

     25 лютого, у Міжнародний день рідної мови, у Ярошівській гімназії були проведені мовознавчі олімпійські ігри. У заході взяли участь учні 5 – 9 класів, які сформували 3 команди мовознавців: «Мова», «Слово» і «Перо».

           

    Гра проводилася у 5 етапів (спортивне п’ятиборство), на кожному з яких команди учасників виконували завдання та отримували медаль (золоту, срібну чи бронзову). Мовознавчі види спорту включали: орфографічний пейнтбол, синтаксичне фігурне катання, лексичну художню гімнастику, фразеологічне фехтування та граматичний біатлон.

 

       

    У фіналі команди були нагороджені грамотами за зайняті 1, 2 і 3 місце за загальними результатами ігор. Почесне перше місце здобула команда «Мова» (капітан команди - Костюченко Ірина).

           

    Друге місце виборола команда «Слово» (капітан – Лазоренко Неля). Третє місце дісталося команді «Перо» (капітан – Ковальська Анастасія). Щиро дякуємо всім учасникам змагань за проявлений інтерес до рідної мови, наполегливість та ентузіазм!

 

        

 

                 

     З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно-патріотичної свідомості,  розвитку бажання стати гідними громадянами України в Ярошівській гімназії   було проведено виховну годину «Журавлики миру – Небесна Сотня», присвячену 7-й річниці Революції Гідності: Пам’яті Героїв Небесної Сотні.

        

    В ході виховної години згадали основні події Єврореволюції, переглянули презентацію про наймолодших Євромайданівців, вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Жодний з присутніх не лишився байдужим. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні, не байдужі до життя власної держави люди.

 

           

       До цієї роботи долучилися і учні 3 класу, які виготовили ангелів, в образі яких виступають «журавлики»  Небесної Сотні.

     Всі учасники навчально-виховного процесу торкнулися пам’яті, яка навіки залишиться у серцях поколінь.

 

                             

       

                                                                      Як захлинався бій останній,

                                                                      І ущухав вогонь атак,

                                                                      Упав юнак в Афганістані –

                                                                      Двадцятирічний мій земляк.

                                                                      Упав, з очей спадали зорі.

                                                                      Темніла неба пелена…

                                                                      О, Боже мій, що тільки творить

                                                                      Людьми придумана війна.

       Такими словами розпочинався  тематичний літературно-музикальний захід в Ярошівській гімназії, присвячений  32-й річниці виведення  обмеженого контингенту військ з Афганістану.

       

     Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської гідності і героїзму. Нині ми віддаємо данину поваги воїнам, які виконали свою непросту місію на Афганській землі. Це був час «холодної війни», час жорстокого протистояння. Тоді ні в кого не було сумніву щодо правильності ухваленого рішення і радянські війська, вірні військовій присязі, вирушили на чужу землю виконувати інтернаціональний обов’язок.  

              

       ... По-різному склалися долі колишніх „ афганців”. Але, де б вони не були і ким би вони не стали, назавжди залишаться в їхній пам’яті розбиті січеним свинцем та сталлю дороги обпаленої полум’ям бойової юності.

         Завжди вони будуть нести в своїх серцях світлий спомин про бойових побратимів, які повернулися на рідну землю в пам’ятниках. Їх ніколи й нікому не дано забути.

          На тематичний вечір завітав колишній воїн-афганець Крига Сергій Михайлович, кулеметник, санінструктор десантного батальйону прославленої в боях 56 гвардійської десантно-штурмової бригади.  Бойові нагороди поблискували на його грудях. Кожна із них  - це спогад про тривожні дні і ночі на афганській землі, бойові операції ,  перемоги і втрати… Діти уважно слухали розповідь ветерана десантних військ. Вони були ще й горді тим, що це водій їхнього шкільного автобуса, а перед їхніми очима пропливали фото з далеких 80-х років.  

                    

        Учні гімназії переглянули кліп про наших земляків-афганців, колишніх випускників Ярошівської школи: Сушка Віталія, Самандрулу Віталія, Дончука Юрія, Тарасенка Сергія.

          

      Нам дуже хотілося, щоб поезії і розповіді, пройшли крізь наші серця і усі усвідомили, що найстрашніше  у світі – війна. Ми повинні памятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав… Така була основна тема нашого заходу .        Ведучі і учні читали патріотичні вірші, які своїм змістом хвилювали глядачів.  Неля Лазоренко і Микола Миколайович Лазоренко виконали мелодійні пісні «Чорні лелеки», «90 діб».

       

     Давайте  ми з вами будемо завжди  пам’ятати воїнів-афганців, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі. У спогадах, снах, у думках. Вони цього заслуговують.

                                       Поставте скибку хліба на стакан,

                                       І голови схиліть в скорботі вічній.

                                       За тих, кого убив Афганістан,

                                       Чиї він душі зранив і скалічив…

 

           

 

                                                Світлана Запорожець - вчитель зарубіжної літератури

 

                                  

      15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною. Кажуть, що у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього страждає. 12 лютого в 3 класі Ярошівської гімназії пройшло  свято зустрічі Зими з Весною.

 

        

     Дітки з уважністю слухали розповідь про те, як з давніх-давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати.

            

    Учениці Саворська О., та Костюченко Ю., які виконували ролі Зими та Весни, організовували з дітьми  ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність та винахідливість. Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими піснями та віршами. Зима - чарівниця віддала чарівні ключі Весні для її царювання і тепла на землі.

            

      Свято Зустрічі весни подарувало гарний настрій, задоволення,  позитивні емоції діткам.        


Переохолодження, обмороження

 

    В зв'язку з погіршенням погодних умов медичний працівник Ярошівської гімназії провела бесіду для учнів «Переохолодження, обмороження. Ознаки, перша медична допомога, профілактика». 

           

           

     В ході бесіди нагадала про правила безпеки у морозну погоду та як вберегтись від переохолодження та обмороження. В одночас ознайомила учнів з основними правилами поведінки в прохолодну погоду та з правилами надання першої допомоги при переохолоджені.

 

       

       

    Нарешті, пам’ятайте, що кращий спосіб вийти з неприємного положення – це в нього не потрапляти. Якщо ви не любите екстремальні відчуття, в сильний мороз намагайтеся не виходити з дому без особливої необхідності.                           

 

      

     В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.

    9 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освідченість з питань безпеки та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.

        

    Наша гімназія не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. А саме 9 лютого для учнів 2-4 класів було проведено виховну годину «Безпечний інтернет для дитини». Виховна година була направлена на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, на сприяння обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання. В ході виховної години діти не лише навчалися, а й виконували завдання, висловлювали власні думки, а на останок виконали вправу «Валіза».

        

     На завершення була проведена гра «Ми за безпечний Інтернет. Гра була розроблена на закріплення і узагальнення знань про безпечний Інтернет.

 

         

 

         

         Для учнів 5-9 класів вчителі інформатики Лазоренко М.М. та Часник М.П. провели мультимедійний захід «Разом для найкращого Інтернету», під час якого учні вкотре пригадали основні правила безпечної роботи та загрози  в Інтернеті, мали можливість перевірити свої знання, пройшовши анкетування та тестування з теми «Безпечний Інтернет».

 

        

        

      Учні 9 класу підготували виступи на тему «Плюси та мінуси інтернету». На закінчення всі присутні дійшли висновку, що Інтернет уже зараз став невід’ємною нашого життя.  Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось на мить і  замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок. В решті решт як та на що втрачати власний час - це вільний вибір кожного.  Але  пам’ятайте, що Інтернет - це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчіться користуватись Інтернетом із розумом. Життя людини – це найдорожчий Божий дар на Землі. Будьте обережними з безпечним Інтернетом! 

                        

 

      Виховна година з такою назвою відбулася у другому класі.  Діти відгадали загадки, пояснили значення прислів’їв про дружбу, визначили риси справжнього друга, розв’язали проблемні ситуації, створили асоціативний кущ «Дружба», намалювали дерево дружби.

       

 

       

      Другокласники переглянули і обговорили мультфільм «Справжній друг». Грали в ігри «Добре - погано», «Якщо ти хороший друг», «Доповни рядок з вірша».Учні виконували завдання у групах, колективно та індивідуально.

     

 

    Пожвавити роботу, стимулювати активність школярів допомогли гра – руханка «Вірний друг» та фізкульт хвилинка – відео-кліп на пісню «Дружба».

Весело, швидко минув час заняття. Його підсумком стали слова: «Давайте дружно жити, нашою дружбою дорожити!».

 

Валентина Лазоренко


                                      

     З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху 29 січня в Ярошівській гімназії вчителем історії Лазоренко М.М. було підготовлено та проведено годину пам’яті на тему: «Крути – символ українського патріотизму».

 

        

 

            

   Під час заходу вчитель та учні повідали про події української історії початку ХХ століття, патріотичний подвиг київських студентів, познайомили учнів з хронологією подій бою під Крутами, підтверджуючи свою розповідь змістовною і цікавою патріотичною поезією.

            

 

            

    Минають роки, десятиліття, але пам’ять про героїв-юнаків не згасне у віках. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщини. Бережімо у наших серцях пам’ять про тих, хто боровся і бореться за нашу свободу і незалежність!

 

                          

 

     25 січня 2021 року у Ярошівській гімназії був проведений вечір пам’яті видатного поета, артиста, співака  Володимира Семеновича Висоцького. Сьогодні йому мало б виповнитися 83 роки. Володимир Висоцький – це епоха декількох поколінь, людина, яка стала легендою ще за життя і чия слава не вщухає і після смерті. Цього дня ми згадали великого актора і співака, чиє життя стало справжнім маніфестом волі і боротьби, а передчасна загибель – трагедією для тисяч його шанувальників.

 

        

 

            

   Вчитель зарубіжної літератури Світлана Петрівна Запорожець підготувала тематичний захід і цікаву розповідь про яскраве,  але недовге життя поета, його творчий шлях. У проведенні заходу взяли активну участь учні старших класів: говорили про його уподобання, мрії, переконання, друзів, знакові події в житті, про дружбу і любов. Декламували вірші Висоцького, слухали його пісні, переглядали відео.

            

     Такі пісні як «Я не люблю», «Пісня про друга», «Він не повернувся з бою» та багато інших, напевно, ніколи не втратять своєї актуальності. Вони прозвучали  у виконанні старшокласників Вікторії Касян, Лук’янець Руслана, Костюченко Ірини, Саворської Олени і Вячеслава Лук’янець.

           

    В озвученні  і оформленні заходу взяли участь Лідія Віталіївна Калантиренко і Микола Миколайович Лазоренко. 

 

Не стало жарким летом

Народного поэта,

И не от пистолета,

От сердца умер он.

Но песни, что пропеты,

Звучат на пол планеты,

Как памятник поэту,

Как колокольный звон…

           А. Агарков

 

                       

    Одним з найулюбленіших свят дітей є День Святого Миколая. Діти усього світу загадують бажання і з нетерпінням чекають на їх здійснення.

     День Святого Миколая – це чудова нагода відповісти добром на добро. Вже стало гарною традицією у Ярошівському НВК проводити святкові заходи для дітей початкових класів. Адже, хто як не діти молодшого шкільного віку вірить у дива.

        

        

    А саме 18 грудня для учнів початкових класів було організовано і проведено квест «Запалюємо зорі». В ходів квесту учні здійснили подорож по станціям: «Вірші для Миколая» на якій діти розповідали віршики – звернення до Святого Миколая, співали пісні; « Вгадай зимове свято», за зазначеними слова вгадати зимове свято; станція «Хто, хто Миколая знає», потрібно було визначити правдивий чи не правдивий факт про Миколая; «Мішечок добра», діти записували добрі справи, які вони планували зробити на протязі зимових канікул. А на останок дітлахи отримали солодкі подарунки від Миколая.

           

           

   Висловлюємо подяку усім хто приєднався до привітання дітей. Немає нічого більш приємного, ніж посмішки на дитячих обличчях. Цього року діти ще раз переконались, що дива трапляються.

           

     Зі святом Святого Миколая!!! Щастя, здоров’я вам і нам, мирного неба над головою!!!

 

                                                   

Ярошівський навчально – виховний комплекс

Роменської районної ради Сумської області

 

      Новорічних та різдвяних свят чекають всі із нетерпінням, особливо діти, які живуть передчуттям казкових свят та сподіваються на здійснення заповітних мрій. Що є приємним для дитини? Звичайно любов та піклування батьків, підтримка та розуміння вчителів, дружба однолітків. Але надзвичайно приємно, коли про дітей турбуються небайдужі люди. Такими є відділ освіти Роменської РДА, начальник відділу освіти Шаповалова Олена Петрівна, священник  Василівської церкви Лютак Петро Іванович, ТОВ «Райз-Схід» керівник відділення Гудими Шевченко Володимир Миколайович, СФГ «Урожай» голова господарства Шевченко Михайло Іванович, приватні підприємці Тарасенко Ніна Іванівна, Касян Валентина Володимирівна, Цимбал Валентина Володимирівна.

     Кожна людина, проживши своє життя, залишає певну згадку про себе на цій землі: хто на віки збудував прекрасні архітектурні споруди, хто створив чудові художні полотна, хто був покликаний навчати і виховувати, а хто своєю повсякденною працею, звичайною і водночас такою потрібною, вносив свій вклад у швидкоплинний потік життя. І всі ці люди в усі часи творили добро — добро для кожного, добро для всіх, добро для народу. Таких людей раніше називали доброчинниками, благодійниками, меценатами, а зараз спонсорами. Дуже приємно, що в наш нелегкий час живуть такі люди, які готові прийти на допомогу іншим і роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. У народі кажуть, що добра людина - це щаслива людина. І доброта обов'язково повертається до того, хто її віддає.

 

           

      На передодні новорічних та різдвяних свят солодкі подарунки з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій  від наших меценатів  отримали учні і вихованці Ярошівського НВК. Особливо порадував дітей молодий фермер Тарасенко Роман Васильович, завітавши в гості з Новорічною красунею – Ялинкою та солодощами.

             

 

Шановні Олена Петрівна,

Петро Іванович,

Володимир Миколайович,

Михайло Іванович,

Ніна Іванівна,

Валентина Володимирівна,

Валентина Володимирівна,

Роман Васильович!

   Адміністрація закладу, педагогічний та учнівський колективи висловлюють щиру подяку за вашу підтримку і допомогу школі та подароване дітям свято. Цінуємо Вашу людську щедрість і розуміння наших шкільних проблем та надіємося, що в наступному році наша співпраця стане ще більш міцнішою.

   Хай Вам Бог посилає своє благословіння на Ваші добрі діла! Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін Вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у  майбутнє нашого Ярошівського  краю!

 

                  Дякуємо за турботу та благодійну допомогу!

 

 

                                                     Подяка спонсорам

     В 2020 році, в зв’язку з виробничою необхідністю, потрібно було перевести дитячий садок в інше приміщення. Відповідно до вимог,  необхідно було в досить короткий термін виконати цілий ряд робіт по оснащенню нового приміщення, побудувати санвузол, підвести воду, виконати ряд оздоблювальних робіт кімнат спальні і ігрової, оформити кімнату для роздягання.

           

    

     Все це значні кошти, яких не було заплановано по відділу освіти Роменської РДА. Тому вирішили звернутися до органів місцевого самоврядування і меценатів.

           

   Такими були: Боженко Марина Василівна, голова Ярошівської сільської ради, Лазоренко Лариса Миколаївна, голова Голінської сільської ради, молоді фермери Тарасенко Роман Васильович, Лазоренко Ігор Віталійович.

           

              Ваша підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання.

           Оздоблення, створення належних умов для дошкільнят виконували: Часник Микола Павлович, Касян Іван Іванович, Комісаренко Микола Миколайович, працівники обслуговування НВК Орлянська Наталія Іванівна, Ковальська Світлана Миколаївна, Ковальська Ганна Іванівна, Лазоренко Світлана Олександрівна.

        

             Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

 Хай щастя завжди супроводить Вас,

 Людська повага й шана не минають,

 А вашу мрію й працю повсякчас

 Лиш визнання вінчають! 

    Хай вам всім Бог посилає своє благословіння на ваші добрі діла!

                                                                                         Яновська Н.М.

 

 

                                             

     26 листопада у Ярошівському НВК був проведений захід, присвячений поету, чиє ім’я невіддільно пов’язане з Україною: «Поки б’ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка». Тарас Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, бо сам їх пережив. Він був прикладом справжнього українця. Шевченко прагнув донести до нас віру в перемогу добра над злом, закликав до боротьби за свободу своєї держави.

           

     

      Вечір, присвячений творчості Кобзаря, проходив у 3 етапи. Спочатку учні провели урочисту частину, що включала розповідь про життя і творчість Тараса, оцінку культурного спадку Шевченка його сучасниками та нащадками. Лунали пісні (в тому числі, і Шевченкові вірші, що були покладені на музику), поетичні рядки із Тарасових творів та творів інших авторів.

 

           

    Після цього був проведений конкурс на кращого читця віршів Шевченка «Світ виразного поетичного слова». Представник (або кілька) від кожного класу повинен був прочитати будь-який вірш або уривок із твору Т. Г. Шевченка. Журі звертало увагу на темп, інтонацію, дотримання пауз, настрій, а також міміку і жести декламатора. Переможцями конкурсу стали учениця 5 класу Даша Редько та учень 8 класу Олег Івасенко.

 

   

   На третьому етапі учням було запропоновано зіграти в гру «Правда чи дія?». Представникам від кожного класу було задано по 4 питання щодо життя та творчості поета (правда), а також по 1 завданню на дану тематику (дія). Нелегку перемогу здобули учениця 8 класу Неля Лазоренко та дев’ятикласник Артем Іщенко. Переможці нагороджені грамотами.

       

 

          

    Нехай же в кожній хаті на чільному місці лежить «Кобзар», хай у кожній світлиці заквітне портрет Шевченка, щоб слово Тарасове світило старому і малому, щоб слово його незабуте і нині вічно ходило Україною.

 

                       

      Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність (терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності.

        

    Згідно річного плану роботи школи на 2020-2021 навчальний рік, з метою відзначення Дня толерантності, сприяння інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності, збільшення кількості людей, які її поділяють, удосконалення рівня розуміння терміну «толерантність» в школі, заохочення дітей до відповідальної громадянської позиції, в Ярошівському НВК 16 листопада була проведена виховна година до Дня толерантності. 

      

 

      З учнями 6-9-х класів практичний психолог Лазоренко Н.М. та педагог-організатор Бедлінська І.М. провели анкетування «Чи виявляєш ти толерантність?». Діагностичне опитування показало, що більшість учнів знайомі з поняттям «толерантності» та рисами толерантної особистості, з повагою ставляться до людей з різними поглядами, віросповіданням, кольором шкіри та соціальним статусом.

 

            

     З учнями виконували різноманітні вправи: вправа «Асоціативний ряд» в якій учні на кожну літеру слова толерантність називали рису характеру, притаманну толерантній людині;  вправа «Як проявляти толерантність» діти розбирали різноманітні конфліктні ситуації; вправа « Рецепт толерантності», де діти писали позитивні риси характеру у вигляді рецепту (500 г турботи, 200 г доброти і т.д.); вправа «Мішечок порад» де діти писали поради, які допоможуть стати вихованою людиною.

 

           

 

     Також з учнями проводилася бесіда для того, щоб розширити їхнє уявлення про толерантність.

    Сподіваємося, що отримана інформація залишила глибокий слід у душі кожного, допомогла зрозуміти, що тільки повага одне до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності, дружба, взаємодопомога насправді врятують світ.

     Тож будьмо толерантними!

        


                                         

    Людина завжди певним чином реагує як на все, що її оточує, так і на те, що вона здійснює сама. Ці переживання можуть бути як позитивними, так і негативними. В основі душевного переживання людини лежать емоції, які й визначають її самопочуття. Отже стан психічного благополуччя і, навпаки, психічного розладу будь-кого з нас залежить від тих емоцій, які людина відчуває в певні періоди свого життя.

 

       

     У 3 класі Ярошівського НВК була проведена година спілкування «Емоції в нашому житті». Мета: познайомити учнів з поняттям «емоції» та їх класифікацією; показати вплив емоцій на здоров’я людини; вчити учнів володіти та керувати своїми емоціями; виховувати такі моральні чесноти особистості: ввічливість, доброзичливість, щирість, взаєморозуміння, вміння працювати в групах.

 

        

    В ході проведення заходу учні охоче виконували цікаві вправи; переглядали мультимедійну презентацію;  аналізували різні життєві ситуації та зображали різні види емоцій; слухали музику та ділилися почуттями, що виникали під час прослуховування; а також з великим ентузіазмом відображали  свої емоції на малюнках.

            

      Діти зрозуміли, що дуже важливо, щоб кожний ранок починався з позитивних емоцій, гарного настрою. Потрібно разом з відкриванням очей після сну думати про приємне, надіятися, що день принесе успіх.

 

 

 

 

                                    

 

    9 листопада у Ярошівському НВК був проведений захід, присвячений Дню писемності та мови. Спочатку до уваги учнів була представлена презентація про виникнення та розвиток писемності у світі. Після цього відбулося змагання двох команд, які включали учнів 5 – 9 класів («Мовознавці» та «Діти України»), на знання української мови.

 

            

 

        

 

        

     Під час змагання діти повинні були подолати 6 станцій (виконати 6 мовних завдань), набравши якомога більшу кількість балів.

 

            

    З великим ентузіазмом і наполегливістю рухалися учні від станції до станції: Мовне решето – Мовний крокодил – Мовні шахи – Мовні вузлики – Мовне будівництво – Мовна плутанка. Обидві команди показали гарні результати, а перемогу виборола команда «Мовознавці».

   

 

                                 

                                      

       9 листопада, в день української письменності та мови в 2 класі Ярошівського НВК відбулася святкова виховна година.

 

        

      Мета заходу – виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього рідного, українського, бажання розмовляти рідною мовою; формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювати знання про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідності.

 

           

    Учні переглянули відеопрезентацію про історію заснування свята автора «Повісті минулих літ» Нестора – літописця та тернистий шлях української мови до визнання її державною.

   Другокласники декламували вірші про любов до рідної мови, її багатство та неповторність.

           

    Успішно виконали завдання «Мовного асорті» та вікторини «Прислів’я і приказки», пояснили значення фразеологізмів, пригадали назви улюблених з дитинства українських народних казок за їх фрагментами.

 

           

 

    Емоційно піднесеним закінченням свята став перегляд відеокліпу на пісню «Мова єднання».

 

Валентина Лазоренко

                                                   

       Осінь... Золота пора... Скільки приємного, таємничого, цікавого вона несе з собою. Недарма про неї так багато написано віршів, пісень, оповідань. І, мабуть, немає такого художника, який би не оспівав осінь на полотні.
     Жовкне, опадає листя. Ідеш по вулиці, а під ногами відчуваєш шепіт кленових, дубових, липових листочків. Здається, що кожен із них розповідає свою осінню казку, свою коротеньку історію. 

 

      


    23 жовтня до Ярошівськоого НВК  теж завітала Осінь, яка урочисто відкрила «Осінній бал» для учнів 7-9 класів. 

   З веселим настроєм учні провели осінь. На святі діти активно приймали участь в конкурсах, естафетах, були проведені змагання між хлопцями та дівчатами,активно розгадували загадки.

      

   Різноманітні, веселі завдання розважали не тільки учасників, а й глядачів. Діти демонстрували ерудицію, фантазію, майстерність та розкривали свої таланти. Усі конкурси супроводжувалися веселою музикою і співом, а ведучі Лукянець Вячеслав і Бедлінський Вадим піднімали настрій учасникам балу. Під час свята також привітали з Днем народження вчителів і учнів, які народилися у жовтні місяці.

     

 

    Осінній бал закінчився дискотекою і солодким столом. Учасники були задоволені, було дуже цікаво, креативно.

 

          

                        

 

Казка «Ріпка» на новий лад

 

     Улюбленим жанром художньої літератури для молодших школярів залишається казка. Особливе захоплення виникає, коли діти стають безпосередніми учасниками казкових подій, хоч і давно відомої, але оновленої казки.

 

           

           

     Учні 1 і 2 класів інсценували казку «Ріпка» на новий лад. Малі актори майстерно зіграли свої ролі. Діти впевнилися, що треба обирати надійне українське насіння, щоб отримати гарантований урожай. А ще зрозуміли, що дружні стосунки згуртованість – справжній скарб.

 

       

               

 

                                

     Напевно кожен погодиться із твердженням, що найцінніше, що має людина – здоров’я.
    Тому з метою популяризації серед учнів здорового способу життя, формування в учнів негативного ставлення до шкідливих звичок, вміння слідкувати за собою, дотримуватись правил безпечної поведінки та   виховання турботливого ставлення до особистого здоров’я в Ярошівському НВК 22 жовтня пройшов виховний захід на тему «Ми – за здоровий спосіб  життя!».

          

    Захід був проведений у формі КВК – змагання між командами  учнів 5-6 класів. Під час гри команди змагалися між собою у семи конкурсах,які актуалізували проблему здорового способу життя  учнів, формували відповідальне ставлення до власного здоров’я та власних вчинків, вчили учнів визначати життєві цінності та власну позицію щодо шкідливих звичок.

 

           

 

     Перемогла команда учнів 6 класу, але головне - всі учні зробили висновки, що головне для людини і найбільше щастя у житті – це здоров’я. Здоров’я – усьому голова. Народна мудрість говорить, що здоров'я прибуває краплинами, а зникає пудами. Ці краплини здоров'я прибувають завдяки використанню цілого ряду завдань кожного дня впродовж всього життя кожною людиною.

 

 

              

   21 жовтня в Ярошівському НВК для учнів 3-4 класів проведено КВК «Я люблю Україну», з метою розширення знань учнів про свою Батьківщину, її культуру та традиції.

           

    Під час гри діти розвивали мовлення, демонстрували вміння працювати в команді. Учасники читали скоромовки та вірші, складали прислів’я, відповідали на запитання вікторини, розгадували кросворди, переглядали мультимедійну презентацію про Україну.

           

      В грі узяли участь дві команди: «Соняшник» (4 клас) і «Калинка» (3 клас). Додаткові бали командам заробляли глядачі – учні 2 класу.
           

                

      На завершення виховного заходу всіх учасників пригостили смачною випічкою.

КВК «Я люблю Україну» сприяв вихованню в учнів патріотизму, поваги до надбань рідного народу.

           

 

   Івасенко Т.В.

                 

     

           

           

    16 жовтня 2020 року в Ярошівському НВК було проведене традиційне Свято Врожаю.

Всі учні взяли активну участь у підготовці художніх експонатів для виставки, використовуючи при цьому дари осені: овочі, фрукти, ягоди та інші природні матеріали. Загалом було презентовано близько 80 робіт учнів та вихованців дитячого садочку.

           

     Виставка дивувала розмаїттям експонатів, вражала майстерністю та оригінальністю виконання. Для огляду та оцінки шкільної виставки була створена незалежна комісія, що затвердила перелік номінацій – «За оригінальність», «За фантазію», «За естетичне оформлення», «За творчу майстерність» та визначила переможців.

           

    Вихованцями дитячого садка були презентовані такі вироби: «Осінній букет», «Гарбузовий цвіт» та інші. Композиція Орлянської Маші «Весела парочка» здобула перемогу у номінації «За оригінальність».

        

    Серед учнів 1 класу перемогу в номінації «За творчу майстерність» здобув виріб Коцегуба Назара «Осіння фантазія». Номінацію «За естетичне оформлення» здобули композиції «Зайчик Крош» (Боженко Аня) і «Овочевий букет» (Бобик Саша). 

           

    Виставка виробів другокласників вразила рівнем естетичного оформлення. В однойменній номінації перемогли композиції: «Всі родичі гарбузові» (Хилай Максим), «Красуня ласунка» (Сенько Альона), «Весела гусінь» (Сенько Каріна), «Осінній вінок» (Ольшанський Руслан), «Осінній натюрморт» (Тараненко Максим), «Осінній кошик» (Фуртат Віта), «Лісова галявина» (Соня і Женя Сергійчуки).

           

      Учні 3 класу представили наступні вироби: «З бабусиної грядки» (Тарасенко Андрій), «Веселий їжачок» (Сенько Дмитро), «Шалені овочі» (Красна Маргарита), «Ходить гарбуз по городу» (Мажара Нікіта), «Овочеве сафарі» (Комісар Вова). У номінації «За фантазію» перемогла робота Костюченко Юлі «Веселий зоопарк», «За творчу майстерність» - робота Полякової Ангеліни «Осіння дивина», «За оригінальність» - робота Ковальського Стаса «Солодкі вітрила».

          

     Четвертокласники порадували такими композиціями: «Урожай 2020» (Пархоменко Данило), «Гарбузик» (Шевченко Віталій), «Смачна гусінь» (Ковшик Ростислав), «Український кактус» (Неджафов Ярослав), «Лісова чудасія» (Прищепа Алла). Перемогу в номінації «За оригінальність» отримав виріб Неджафова Ярослава «Малюк Ам».

          

    5 клас презентував наступні вироби: «Щедра осінь» (Пархоменко Ярослав), «Чарівний кошик» (Боженко Женя), «Дари природи» (Редько Даша), «Гарбузова миша» (Лукянець Ярослав). Композиція Кравченка Ярослава «Насіння возз’єднання» перемогла в номінації «За оригінальність». «За творчу майстерність» перемогу отримав виріб Коцегуба Ростислава «Насіння сонця».

          

          

    Серед учнів 6 класу виріб «Перлина» Сенько Діани переміг у номінації «За оригінальність». Крім того, були представлені і інші індивідуальні та колективні вироби: «Тихе полювання», «Помаранчеві сестрички», «Наречена» (Ковальська Валерія), «Коровай», «Яблунева насолода» (Бедлінська Дарина).

          

      Учні 7 класу презентували наступні композиції: «Квітуча ваза» та «Шалена гусінь» (Пелепюк Каріна), «Сімейка картоплі» (Сухоярська Настя), «Осіння гусінь» (Лукянець Вячеслав). У номінації «За оригінальність» перемогли композиції Саворської Олени та Костюченко Іри «Капустяна клуша» та «Осінні дари» Пелепюк Каріни. «За творчу майстерність» - виріб «Пані сова» Бедлінського Вадима. «За фантазію» - робота Костюченко Іри – «Павучкова хатка». «За естетичність» перемогу здобув «Осінній кошик» Саворської Олени.

       

    8 клас представив такі індивідуальні та колективні вироби: «Пан гарбуз», «Заморська красуня», «Їжачок – лісовичок», «Осінній шедевр», «Овочевий настрій». У номінації «За фантазію» перемогли вироби Лазоренко Нелі «Гарбузовий дельтаплан» та «Осінній шедевр» Шрамка Саші.

        

       9 клас презентував наступні роботи: «Осінній їжачок» (Лук’янець Руслан), «Осінній настрій» (Касьян Віка). Робота Ковальської Насті «Подорож у осінь» отримала перемогу в номінації «За оригінальність».

           

           

     Крім того, учнями 9 класу були підготовлені та презентовані фотографії шкільних ділянок в різні періоди: посадка овочів, обробка, літній період дозрівання, збір урожаю, а також виставка результатів праці – овочі свіжі та консервовані.

      Адміністрація школи виражає велику вдячність всім, хто прийняв участь у заході.


       

                                             

                              Козацька держава – наша гордість і слава!

 

      14 жовтня – день, який поєднує в собі 4 свята. День Покрови пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА та День захисника України.

    Свято Покрови з’явилося  ще у Х ст. після того, як Божа Мати накрила своїм покровом Константинополь, чим врятувала його від знищення.1942 року створено УПА, а в 1947-му УПА оголосила Покрову своїм офіційним святом.

    День українського козацтва 14 жовтня встановлено 1999 року. На Покрови відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. Ікона Покрови була в кожному козацькому курені. А з 2014 року 14 жовтня святкують ще й День захисника України. В цей день вшановуємо героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, військові традиції і звитяги українців.

       На відзначення цієї світлої дати у 2 класі Ярошівською НВК відбувся виховний захід «Козацька держава – наша гордість і слава». Мета заходу – виховувати почуття патріотизму, моральні та естетичні якості школярів, сприяти розвитку фізичних якостей учнів; сприяти створенню міцного класного колективу.

           

       Разом із вчителькою діти перегорнули одну із сторінок нашого славного минулого.  Дізналися, що козак – це передовсім воїн за духом і воює він тільки за честь і свободу. Шляхетність, мудрість, відвага – три основні прикмети козака.

           

     Під час міні-вікторини учні назвали основні атрибути козацтва: булава, курінь, отаман, шабля, Січ, козацька чайка. Швидко вибрати правильні відповіді допомогли цеглинки Лего.

        

         Хлопчики змагалися у конкурсах «Хто швидше і сильніше», «Кухар», «Хто кого перетанцює», «У кого сильніша рука?» , «Конкурс капітанів», «Шляхетність» «Військова авіація».

         Дівчатка не лише активно вболівали, а й заробляли додаткові бали у конкурсі «Глядач».

         Підсумком свята став спільний висновок другокласників:

         Козацькому роду нема переводу!

 

В.І. Лазоренко

 

               

 

     Традиційно, у переддень свята, а саме 13 жовтня, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у сучасної молоді, у нашому закладі проводиться загальношкільне дійство: літературно - музична композиція «Слава героям України». От і цей рік не став виключенням, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання - відроджувати й примножувати традиції українського народу.

 

        

    Наші учні мають певні знання, бо кожен з них чув про козаків. Але завдяки проведенню цілого ряду заходів, вони ще раз переконалися: унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

 

        

 

     Учні, хоч і заочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України сил і здоров’я, щастя і благополуччя, мужності і стійкості. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир - це Добро, а Добро завжди перемагає!

 

 

                          

    

    Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як народнорелігійне, а й національне свято. На Запоріжжі була церква святої Покрови, і запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою.

   13 жовтня в 6 класі Ярошівського НВК пройшла виховна година «Козацькому роду нема переводу!».

            

   

    Класний керівник Лазоренко Ніна Іванівна поглибила знання учнів про Україну періоду козаччини, ознайомила з умовами життя козаків, вірою та традиціями козаків, сформувала уявлення про життя на  Запорізькій Січі, а також поговорили, чому Покрова вважається покровителькою козаків, згадали про воїнів УПА, а також про захисників України.

 

           

 

     Учні зрозуміли, що потрібно виховувати шанобливе ставлення до запорозьких козаків,  патріотичні почуття, любов до рідного краю.   

            

 

                                      Шкільний автобус Ярошівському НВК

 

 

           

 

     9 жовтня 2020 року  радісно  зустріли учні Ярошівського НВК новенький  комфортний автобус з  кольоровим надписом «Шкільний автобус».

        В цей день   ключі від нового шкільного автотранспорту учням Ярошівського НВК вручили голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко і народний депутат України Максим Гузенко.

 

       

       

       Учні і вчителі Ярошівського НВК  та батьки сіл Голінка і Нова Гребля щиро вдячні за створення комфортних умов по підвезенню дітей до навчального закладу, а саме голові Роменської РДА Ващенко Денису Ігоровичу, начальнику відділу освіти Роменської РДА Шаповаловій Олені Петрівні, заступнику голови Роменської районної ради Малику Василю Миколайовичу та депутатам Новогребельської сільської ради і  сільському голові Лазоренко Ларисі Миколаївні за належну фінансову підтримку в придбанні шкільного автобуса.

          

 

        

 

     9 жовтня 2020 р. в Ярошівському НВК відбувся легкоатлетичний крос «Золота осінь». Участь взяли учні 1-9 класів. Заняття спортом – це не лише розвиток сили, витривалості, швидкості та гнучкості, а й виховання, в першу чергу патріотизму, мужності, цілеспрямованості, впевненості у своїх силах, формування характеру. Тож ці змагання продемонстрували «силу духу» учасників. У підсумку всі переможці легкоатлетичного кросу «Золота Осінь» були нагороджені спортивними дипломами відповідно до зайнятого місця.

 

          

за І місце дипломи отримали: Костюченко Юлія (3 кл.), Неджафов Ярослав (4 кл.), Лукянець Ярослав (5 кл.), Івасенко Світлана (6 кл.), Пархоменко Інна (8 кл.), Іщенко Артем (9 кл.):

          

 

    за ІІ місце дипломи отримали:Красна Маргарита (3 кл.), Мажара Нікіта (3 кл.),  Пархоменко Ярослав (5 кл.), Ковальська Валерія (6 кл.), Бедлінський Вадим (7 кл.), Лазоренко Неля (8 кл.):

 

          

 

   за ІІІ місце дипломи отримали: Івасенко Альбіна (2 кл.), Полякова Ангеліна (3 кл.),Ковальський Станіслав (3 кл.),Баклан Максим (4 кл.), Редько Дарина (5 кл.), Шевченко Дмитро (6 кл.),  Бедлінська Дарина (6 кл.), Саворська Олена (7 кл.), Лукянець Вячеслав (7 кл.), Ковальський Максим (8 кл.):

 

          

 

 

                    

 

     У прекрасну пору року починається новий навчальний рік. А це означає, що попереду нелегка, клопітка праця для учнів та вчителів. Це час, коли шелестить падолистом осінь, і снує в лузі мереживо бабиного літа, час коли червоні жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові нашим учителям. Це, безперечно, нова сторінка в житті наставників молоді – педагогів. Їм сіяти добре, розумне, вічне.

           

    На передодні свята працівників освіти, 2 жовтня в Ярошівському НВК було проведено вітальний інтегрований урок з різними формами навчальної і виховної роботи «Учитель спокою не знає, учитель завжди у тривозі». Учні школи звернулися зі словами вітання та  подяки до вчителів школи, подарували їм безліч пісень, віршів. На розсуд глядача було представлені привітання учнів початкових класів, учні 7 – 9 класів вітали своїх наставників.

           

      Зачарували своїм співом Лазоренко Н., Костюченко І., Саворська О., Пепелюк К.. Подякою за свято були щирі усмішки та гучні оплески вчителів.

        

 

Хочемо побажати всім працівникам освіти

Щастя і здоров’я міцного!

Учнів вдячних!

Чистих світанків,

Сонячних ранків!

Промінь сонця в кожне віконце,

Ніжної ласки, душевної казки,

Щастя без ліку і довгого віку!

 

 

 

          

 

Хай буде мир на всій землі

Хай дім новий будується,

Хай сад новий росте в селі,

Нова зростає вулиця.

 

     Для учнів 1 – 5 класів була організована і проведена виховна година «Ми за мир!» під гаслом «Діти України за мир!». Молодші школярі виготовляли власноруч паперових голубів, малювали малюнки.

 

          

   Під час виховної години кожен вихованець відчув власну важливість і відповідальність у збереженні миру.  Посмішки на обличчях, радість в серцях дітей, вчителів вселили надію на впевненість в тому, що  в Україні та в усьому світі не буде місця війнам.

          

          

     На завершення переглянули відеоролик «День миру».

     Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир. 

 

          

 

 

        

 

                       Тиждень протидії булінгу  в Ярошівському НВК

 

      З 16 вересня по 3 жовтня в закладах освіти району проведено тиждень протидії булінгу «СТОП БУЛІНГ».

     Зокрема, у Ярошівському НВК протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування).

     Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Учні говорили на тему «STOP булінг».

 

         

     Метою нашої роботи було знайомство з поняттям «булінгу», його попередженням; виховувати в учнів почуття семпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки. Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі.

     Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

         

    Протягом тижня з учнями початкових класів проведено годину спілкування «Вчимося жити добрими людьми»,з учнями 8-9 класів-проведено тренінгове заняття на тему: “Зупинемо булінг разом”,з учнями 6-7 класів була проведена інформаційна бесіда на тему: “Насильство в школі: міф чи реальність”, а з учнями 5 класу проведена година спілкування на тему: “Булінг очима дітей”.

 

 

16 вересня  - 77 річниця визволення Роменщини і с. Ярошівки  від німецько- фашистських окупантів в роки Великої Вітчизняної війни

 

 

 

          

 

     17 вересня 2020 року в с.Ярошівка за участю учнів Ярошівського НВК біля братської могили відбувся мітинг, присвячений вшануванню подвигу героїв-визволителів Роменщини і нашого краю від німецько фашистських окупантів в роки Великої Вітчизняної війни.

           

 

    На святі були присутні і виступили т.в.о. голови райдержадміністрації Інна Наумова, гоова села Марина Боженко, директор Ярошівського НВК Анатолій Запорожець.

 

           

 

            

    Відразу після мітингу в Ярошівському НВК проведено загальношкільний захід, присвячений Дню визволення Роменщини і с.Ярошівки від фашистських окупантів в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. В ході тематичного заходу учні НВК взяли участь у конкурсі на кращий виріб з квітів по темі «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».

          

Слід відзначити учнів:

  • 5 класу за композицію «Осінь України після війни»;
  • 6 класу композиції « Пишаємось, тобою Роменщина!», «Вінок Сумщини» та «Час минає, а символіка живе»;
  • 7, 9 класів за композиції «Захисникам України, що мужньо боронять нашу Батьківщину - Низький вам уклін і велика подяка!», «Іловайський котел», «Ми захистимо Батьківщину»,

    «Синочки кохані, сини-соколята!

      Нехай переможною буде війна!

      Бо кожного з вас жде любов, рідна хата,

      І мати, що в цілому світі одна!»

  • 8 класу за композиції: «З мрією до миру», «Слава Україні! Героям слава!»

 

           

    На захід з музею Бойової Слави були виставлені експонати, фотохроніка і карти  подій визволення села Ярошівки 1943 року.

            

 

   Друга частина тематичного заходу присвячена була на літературно-музичну тематику виконання пісень і віршів  військово-патріотичного характеру.

            

       Окрасою свята стали пісні у виконанні учениці 8 класу Лазоренко Нелі.

 

            

 

       Памʼятаємо і шануємо тих, хто боронив рідну землю від загарбників.

 

 

                     Природничо-декоративний комплекс «Школярик»

 

     В Ярошівському НВК  створено на прилеглій території біля школи  природничо - декоративний комплекс  відпочинку «Школярик».  Комплекс створено з ініціативи і за проектом А.О.Запорожця.  

  

            

            

     На території комплексу   красуються вироби технічної творчості шкільної майстерні  та розмаїття квітів і природніх та декоративних рослин і дерев.

 

            

 

                         

         Особливо захоплюють  творчі вироби з дерева вчителя трудового навчання М.П. Часника і працівника Ярошівського НВК І.І.Кас’яна. 

 

                          

 

            

 

           

 

 

   В створенні комплексу взяли участь працівники  М.М.Комісаренко і В.В. Проценко.  Природничо-декоративний комплекс постійно оновлюється.

          

 

             

 

     22 червня 1941 року - початок Великої Вітчизняної війни, яка закінчилась Великою Перемогою.  Через 79 років, 22 червня 2020 року,  учні Ярошівського НВК вшанували памʼять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни.

 

       

 

              

 

    На другий день початку війни з фашистською Німеччиною з Ярошівки було призвано 100 перших мобілізованих чоловіків, які стали на захист своєї Вітчизни. 301 ярошівчанин не повернувся додому з тієї жорстокої війни.

    Памятаємо! Шануємо!

 

 

 

 

 

 

Творча акція до Дня Перемоги вчителів і учнів Ярошівського НВК

 

         

 

                                         

Відеоролик присвячується гвардії старшині  Олексенку Петру Васильовичу

механіку-водію 3-го гв.Котельниковського  танкового корпусу

 

 

 

             

                                Запорожець А.О. "Нас будуть пам'ятати"

 

         

                                 Запорожець А.О. "Пам'ятаємо ваш подвиг"

 

              

                     Запорожець А.О. "Подвиг безсмертний, пам'ять вічна"

 

 

                 

Лазоренко В.І. "Тільки пам'ять не сивіє"

 

Лазоренко В.І. "Перемога"

 

 

Запорожець А.О. "Дійшов до Перемоги"


                                   

Лазоренко В.І. "Доторкнися серцем до подвигу"

 

              
                         Запорожець С.П. "Ми пам'ять в серці збережемо"

 

             

 

 

Запорожець С.П. "Пам'ятати, щоб жити"

 

Запорожець С.П. "Через все пройшли і перемогли"

 

Запорожець С.П. "Пам'ятаємо! Гордимося!"

 

Запорожець А.О. "Я пам'ятаю! Я горжусь!"

 

Запорожець С.П. "Згадаємо всіх поіменно"

 

Запорожець А.О. "Я пам'ятаю! Я горжусь!"

 

              

 

                     

 

           

 

            

 

             

 

              

 

             

 

                     

              

                    

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

загальношкільного конкурсу дитячого малюнка

«Родинна пам'ять про Війну»

(до 75-річчя Перемоги над нацизмом)

 

У зв’язку з ситуацією, що склалася, загальношкільний  конкурс дитячого малюнка «Родинна пам'ять про війну» проводиться в режимі Інтернет.

 

1. Загальні положення

Конкурс організовано у зв’язку з відзначенням 75-ї річниці Перемоги над нацизмом, з метою формування активної громадянської позиції щодо неприпустимості насилля в суспільстві, виховання поваги до людей старшого покоління, які завоювали мир під час Другої світової війни, дослідження історії своєї родини, всебічного розвитку учнівської молоді; розвитку і популяризації образотворчого мистецтва;

У конкурсі можуть брати участь учні Ярошівського навчально-виховного комплексу за двома віковими категоріями:

Молодша             1-4 класи

Середня               5-8 класи

 

2. Вимоги до робіт

            Тематика робіт – члени родини - учасники Другої світової війни; повага до людей старшого покоління, які пережили Другу світову війну; пропаганда миру, переваги мирного життя. Небажано в роботах відображати бойові дії, військову техніку.

Малюнки виконуються у будь-якій техніці.

До кожної з робіт на лицьовій стороні в правому нижньому кутку кріпиться етикетка, де указано прізвище, ім’я учня.

 

3. Час та місце проведення

            Електронні копії робіт учасників конкурсу (формат А-4) приймаються до  06.05.2020 р. на електронну адресу  Ярошівського навчально-виховного комплексу [email protected]

Кращі роботи учнів будуть розміщені на сайті Ярошівського навчально-виховного комплексу yaroshivskiynvk.klasna.in.ua в розділі «Новини»

 

4. Підведення підсумків та нагородження

            Підсумки конкурсу будуть підведені 12.05.2020. Після закінчення карантину переможці конкурсу будуть нагороджені грамотами Ярошівського навчально-виховного комплексу.

 

 

До відома учнів, батьків, вчителів. 

 

    Повідомляємо, що Ярошівський НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС на час тимчасового призупинення освітнього процесу (карантин) з 12 березня перейшов на дистанційну форму навчання.

     У закладі освіти розроблено розділ "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ", де будуть викладені завдання для учнів 1-8 класів, посилання на матеріали вчителів та онлайн-ресурси. Консультації учнів та вчителів здійснюються в телефонному режимі, електронні пошти та   створення груп через Месенджери.                   

      Із 17 березня телеканал “Рада” та Міністерство освіти і науки запускають щоденну трансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів.

    Про це повідомили на fb-сторінці Верховної Ради з посиланням на голову парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Трансляції відбуватиметься на телеканалі “Рада” (він доступний на супутнику, кабельному, а також на YouTube) та на YouTube-каналі МОН.

 

    для дошкільнят та їхніх батьків – підготуватися до школи удома.

    Щоб отримати доступ до інтерактивних завдань:

1. Натисніть «Повний доступ для учня на період карантину» http://edugames.rozumniki.ua/subscribe/

2. Зареєструйтеся на сайті – придумайте логін та пароль (якщо ще не зареєстровані).

3. Завантажте та встановіть програму Edugames, в якій працюють інтерактивні завдання.

4. Введіть у програмі Edugames логін/пароль, які ви вказали при реєстрації на сайті.

5. Навчайтеся за інтерактивними завданнями у період карантину.

Програма Edugames містить 16 000 завдань з кожної теми програми початкової школи. Усі завдання інтерактивні, програма миттєво перевіряє відповіді – і учні відразу можуть дізнатися, які завдання виконали правильно, а де припустилися помилки. Більше про програму – на сайті http://edugames.rozumniki.ua/

Детальні покрокові інструкції з ілюстраціями:
Як встановити програму Edugames http://edugames.rozumniki.ua/payment/install.php

Як користуватися інтерактивними завданнями
http://edugames.rozumniki.ua/payment/use.php

 

 

                    

Жіноче свято і весна

Несуть з собою дні погожі.

По всій Землі, для всіх людей –

Весна і жінка дуже схожі.

Здоров’я , ніжності, тепла,

Кохання вам бажаємо,

Із першим святом на весні

Усіх жінок вітаємо!

 

     Ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове свято – 8 Березня, що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Із землі щойно  зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність.

   6  березня 2020 році в Ярошівському  навчально-виховному комплексі  відбулося свято до Дня 8 Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.  Це свято весни, свято пробудження природи, а від того у всіх таке піднесення, радість. Цього дня  було скрізь весело і гамірно: діти зустрічали весну і готували подарунки для мам, розповідали вірші, співали для мам і бабусь.

            

     Незабутнім став виступ вихованців дитячого садочка, які співали пісні, розповідали зворушливі вірші та дарували подарунки мамам.

     Чудовим був виступ учнів, які дарували свої пісні і гарний настрій усім жінкам, тому, затамувавши подих, глядачі насолоджувалися чудовими піснями, а особливо глядачам до вподоби стали  танцювальні номери.  

            

  Лагідні пісні про маму, дитячий гумор, слова вдячності і любові розчулювали присутніх до сліз. І присутні  щедро нагороджували  кожного з артистів оплесками.

   Святкову атмосферу у залі підтримували щирі вітання та побажання добробуту й злагоди, краси та кохання, невичерпної творчої енергії та нових професійних досягнень від імені директора навчально-виховного закладу А.О.Запорожця.

       

     Свято в нашому закладі пройшло  цікаво і незвично. А найкращим результатом свята стали незабутні дитячі враження, емоції та посмішки присутніх, слова вдячності батьків   і гостей свята за організацію та проведення  дитячих свят.

             

     Тож, дорогі жінки, нехай втілюються у життя ваші найзаповітніші мрії, нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

                                                                        

 Тетяна Івасенко

              

 

     У період з 6 лютого 2020 року по 7 лютого 2020 року проведено позапланову перевірку Ярошівського НВК державним інспектором з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки м.Ромни та Роменського району Журенком Дмитром Костянтиновичем. В ході перевірки проведено відпрацювання нормативів евакуації учнів та працівників із будівлі школи. В заході взяли участь вихованці дитячого садка та  учні 1- 8 класів, вчителі, технічні працівники. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації.

             

 

    Діти покинули приміщення школи спокійно та організовано, вишикувалися на подвір’ї школи. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи згідно з планом евакуації школи.

                  

 

    Після евакуації Журенко Дмитро Костянтинович провів з вихованцями цікаву пізнавальну бесіду «Вогонь – друг, вогонь – ворог», розповів про професію пожежника, а також про будову та правила  користування різними видами вогнегасників.

 

                               

 

      Легкою, морозною ходою наближається до нас Новий 2020 рік. Прийдешній рік – високосний, так нехай же в ньому буде не тільки більше днів, але і більше удач, успіхів, позитивних емоцій, приємних сюрпризів, довгоочікуваних подарунків, дивовижних відкриттів, більше свят, веселих пригод, щирих почуттів і щасливих миттєвостей! – такими словами побажання для учнів, вчителів, батьків і гостей Новорічного свята напередодні Нового 2020 року прозвучало в святково прикрашеному приміщенні Ярошівського НВК.

             

 

      Діти декламували новорічні вірші і вітання,  співали веселі пісні , танцювали і жартували.  Діти бажали всім  любові і поваги, радості і бадьорості, успіхів в навчанні і творчих досягнень,  здоровя і достатку, миру в кожній оселі і в нашій Україні. З Новим роком ! З різдвом Христовим!

             

            

          

                   

              

                  

                     

 

     Щорічно з 25 листопада до 10 грудня  в Україні в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок , тощо.

    В Ярошівському навчально-виховному комплексі стартувала акція «16 днів проти насилля».

         

    Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. У навчально-виховному закладі  відкриття акції «16 днів проти насильства» розпочато з інформаційної лінійки «Стоп насильству». Просвітницька робота (години спілкування, засідання круглих столів, перегляд тематичних фільмів,тренінгів, анкетувань, написання листів, бібліотечних виставок, конференцій тощо) з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та з ними проводились за наступними темами: «Скажемо наркоманії - НІ»; «Я маю право жити без насильства», «Зупини насильство», «Не будь байдужим», «Здоров’я – найбільша цінність у житті», «Запобігання насильству», «Формування безпечної поведінки», «Що таке добре, що таке погане», «Життя на продаж», «Людина – не товар», «Профілактика булінгу серед підлітків», «Права і обов’язки дітей». З великим захопленням та ентузіазмом школярі писали листи-подяки воїнам АТО під гаслом «Повертайтесь живими!», а також активну участь взяли діти в конкурсах малюнків «Ми проти насильства в сім’ї», «Скажемо «НІ!» СНІДу», «Добро починається з тебе».

           

   Учні дуже активно включилися  в проведення акції: обговорювали проблеми насильства та агресії у сім’ї та серед однолітків; демонстрували знання своїх прав та обов’язків, які гарантує і захищає Конвенція ООН про права дитини та чинне законодавство України; навчалися вирішувати конфліктні ситуації без застосування фізичної сили та психологічного тиску.

Івасенко Т.В.

 

 

 

                                                           

      22 листопада 2019 року у Ярошівському НВК відбулося свято хліба. Святково прикрашена зала. На стінах-українські вишивані рушники, плакати з прислів’ями, крилатими висловами про хліб. На застелених вишиваними скатертинами столах-композиції із колосків жита та китягів калини. Тут же організована виставка хлібних виробів підприємств які постачають свою продукцію жителям села Ярошівки:  Андріяшівського, Роменського, Сумського, Заводського Полтавської та Прилуцько Чернігівської області хлібзаводів.

 

       

 

     У залі присутні завжди бажані у навчальному закладі шановні гості: голова СФГ «Урожай» М.І. Шевченко та керуючий місцевим відділенням цього господарства П.М.Семко. За давньою українською традицією учні вручають їм хліб-сіль.

   Свято прийшло у формі усного журналу. Супроводжувалося слайдами та відеокліпами. У канву свята органічно вплелися пісні та поетичні рядки про хліб та хліборобів, безкраї хлібні ниви, рідне село. Учні відгадали загадки про хліб і все, що пов’язане з його вирощуванням.

     Учасники свята ознайомилися з вагомими здобутками Ярошівських хліборобів цього року. Згадали відзначених державними нагородами славних трудівників полів ІІ половини ХХ століття.

    З цікавістю прослухали школярі розповіді про земляка-селекціонера Г.П.Устенка та відомого аграрія-новатора Ф.П. Моргуна.

    Діти дізналися про історію хліба, про етапи достатку та голоду  в житті народів світу і в житті українського народу.

 

        

    У своєму виступі голова СФГ «Урожай» М.І. Шевченко згадав власне дитинство, коли найбільшими ласощами були щойно спечений бабусею пиріжок чи окраєць запашної паляниці. Назавжди в його пам’яті закарбувалися розповіді дідуся про жахіття голодомору 1932-1933 років. Під час навчання у Полтавському сільськогосподарському інституті майбутній агроном зацікавився безвідвальним обробітком грунту, який пропонував і активно впроваджував  Ф.Т. Моргун. Пізніше перейняв у нього досвід грунтозбережувального обробітку полів, а застосовує його і донині.

    Учнів вкотре закликали дбайливо ставитися до хліба, поважати хліборобів та людей інших професій,  причетних до виготовлення виробів із зернових культур.

    Яскраві враження глядачів викликала майстерна інсценізація братами Вячеславом та Ярославом Лукянцями української народної казки «Без труда нема плода». Захоплено слухали діти і поетизовану розповідь про мандрівку зернини від пухкої ріллі до нашого столу у виконанні учениць 6 класу Каріни Пелепюк та Олени Саворської.

 

        

   Окрасою свята стали українські народні пісні, які майстерно виконала Тетяна Калантиренко.

   Закінчилося свято пригощаннями всіх присутніх щойно спеченими духмяними булочками.

 

 

                                      Випускники Ярошівської школи

                      

                    

 

                                         

 

     9-го листопада ми з вами відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.

   Свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

    Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова — державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Тож до свята долучилась уся шкільна спільнота. Класні керівники провели виховні години «О слово рідне! Хто без тебе я?».  

 

          

 

    Під керівництвом учителя української мови Шпирко В.В. проведено цілий ряд заходів для учнів 5-8 класів: загальношкільна лінійка «Слово наше рідне – слово українське!»,  конкурс віршів про Україну та рідний край, усний журнал «З історії виникнення письма». Учні долучились також  до написання диктанту єдності. 

 

       

  Вітаю усіх вас зі святом української мови та писемності. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

 

                                                 Шпирко В.В., вчитель української мови та літератури.

 

 

                                                            

      Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. 9 листопада – День української мови та писемності. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

    Цікаво і змістовно пройшов у Ярошівському навчально-виховному комплексі тиждень української писемності та мови, метою якого було ознайомлення учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня, сприяти розширенню словникового запасу школярів, розвитку творчих здібностей. Бажанню берегти свою національну культуру. Розвивати почуття національної гідності. Формувати комунікативну компетентність. Виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова. 

            

 

        Для учнів навчально-виховного закладу було проведено ряд заходів:

- тематична лінійка «Мово моя рідна, мово калинова»;

- конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мова»;

- вікторина «Юні мовознавці», круглий стіл «Стежками поезій Т.Шевченка»;

- виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова»,

- виховні години «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова»;

- написання повідомлень «Краса і багатство української мови».

     Цікавий і змістовний конкурс віршів-декламаторів «Рідна мова чиста, як роса» та конкурс малюнків «Мова моя колискова» проводився серед учнів 2 класу.

        

 

      Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

                                                                                                             Івасенко Т.В.

 

      З нагоди відзначення Дня захисника України, метою якого є виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотичної свідомості, формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби в Збройних Силах України, в Ярошівському навчально – виховному комплексі була проведена виставка серед учнів 1-8 класів.

     14 жовтня поєднало кілька знаменних подій. Малюнки «Мрія про мир», «Повертайся живим!» Альони Сенько, «Слава Україні – героям слава!» Сергійчук Софії присвячені Дню захисника України. Композиція «Козацькому роду нема переводу» Максима Хилая – до Дня козацтва.

 

           

 

      А малюнок «Хай на Землі завжди панує мир і добро» Євгена Сергійчука повертає нас до історії УПА. Свята Покрова вкриває землю листом. То ж і свою експозицію першокласники оздобили барвистим листям клена та двохсотлітнього платина.

     У 2-3 класах були проведені виховні години «В єдності наша сила», «З відданістю Україні в серці». Учні школи долучилися до художньо – мистецького конкурсу, присвяченого Дню Захисника України, а саме намалювали малюнки під гаслом: «Ми – за мир».

           

    Красна Маргарита створила композицію «Відлітають журавлі», в якій в образах журавлів покидають нас душі загиблих солдатів. Кизим Домініка та Красна Маргарита створили композиції «Осінній вернісаж вільної України», в образи цих персонажів вони втілили свою мрію про мир в Україні.

       

 

          

 

          

          

  Композиції учнів 6 та 8 класів присвячені військовим подіям в нашій країні, зокрема учнів 6 класу: «Всім тим, що життя не шкодують віддати – низький вам уклін і велика подяка» Саворської Олени, «Ми захистимо Батьківщину» Лукянця Вячеслава та учнів 8 класу: «Захисникам України, що мужньо боронять нашу Батьківщину» Ковальської Анастасії, «Іловайський котел» Касьян Вікторії, «Герої не вмирають» та композиція «Синочки кохані, сини-соколята! Нехай переможною буде війна! Бо кожного з вас жде любов, рідна хата, і мати, що в цілому світі одна! Лук’янця Руслана.

          

 

          

 

          

    Учні школи також мали можливість переглянути виставку плакатів «Україна у моєму серці» та "Герої нашого часу", про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії.

 

       

      14 жовтня має бути святим днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. Радісно, що українська молодь ревно береже історичну пам’ять нашого народу і популяризує його традиції.

          

 

 

      14 жовтня наша країна відзначала  День захисника України. Свято встановлено з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

     Це свято, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. День захисника України — це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати звитяги предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу і незалежність. Це свято захисників України — воїнів усіх силових відомств, добровольчих підрозділів. Мільйони українців віддали своє життя за народ та державу. Захисники нашої держави і сьогодні на лінії вогню стоять на сторожі територіальної цілісності та незалежності, віддаючи за нашу свободу найцінніше – життя.

     У Ярошівському НВК до цієї дати було проведено ряд заходів. День розпочався урочистою лінійкою для учнів, де вони дізналися про історію  свята та наших захисників.

 

 

     «На захисті Батьківщини» - під такою назвою пройшло свято, яке включало в себе виступ учнів з віршами,піснями, танцювальною композицією, перегляд відеороликів про наших захисників.

 

 

 

      Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих у війні на сході України. Класні керівники провели виховні години «Наші відважні захисники», «Україна від козацьких часів до сьогодення».      

 

        

    У доземному поклоні схилімося на знак вдячної пам’яті про безсмертний подвиг мужніх оборонців української землі від ворожої навали, які віддали свої життя задля свободи і незалежності Батьківщини. Будьмо гідними високої честі захищати нашу єдину, соборну та неподільну Вітчизну, усіма силами зміцнювати обороноздатність та національну безпеку  України!  

 

 

    Колектив школи щиро вітає всіх захисників, які виборювали й продовжують виборювати право жити під мирним небом. Зичимо міцного здоров’я та злагоди в сім’ях.

 

 

 

 

 

 

            В ці осінні вересневі дні щорічно ярошівчани вшановують пам'ять про тих бійців і командирів Червоної Армії, які з 12 по 16 вересня 1943 року в жорстоких кровопролитних боях звільняли Ярошівку від фашистських окупантів. Взяти участь в відзначенні Дня визволення Ярошівки і Роменщини приїхали керівники Роменської райдержадміністрації, а саме  голова Роменської РДА Білоха В.О., заступник голови Роменської РДА Татарінов В.М., начальник відділу освіти, молоді та спорту Шаповалова О.П., голова районної ради Переваруха В.Я., заступник голови районної ради Малик В.М., голова ветеранської організації Карпенко Н.Й., сільський голова Дібрівської сільської ради.  Першою частиною загально сільського заходу було покладення квітів до братської могили «Воїну-визволителю».

                                      

     З привітанням односельчан з Днем визволення виступила сільський голова Ярошівської сільської ради Боженко М.В. В сільському клубі проведено  для жителів села і гостей літературно-музичний мультимедійний захід «Навічно в пам’яті народній».

                   

 

                   

   

    В ході виступу ведучих хроніку подій вересня 1943 року вів керівник музею Бойової Слави Ярошівського НВК А.О.Запорожець, а вчитель інформатики Часник М.П. вдало підібрав добірку історичних кліпів  Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Особливо всіх порадував мелодійний спів Т.Калантиренко , Т. Говенько, С.Лазоренко.

 

           

          Керівництво району здійснило подорож по місцях бойової слави на Ярошівському напрямку. Перша зупинка на висоті 173.0 на яку спрямував ворог основний контрудар 14-15 вересня 1943 року. Захисники цієї висоти від Ярошівки до Залатихи були під постійним ружейно-кулеметним і артилерійсько-мінометним вогнем. Ворог постійно атакував висоту танками «Тигр» і самохідними гарматами. Тільки 14 вересня 1943 р. фашисти 11 разів контратакували позиції Червоної Армії. В критичні хвилини  ворожого наступу вступали в бій гвардійські мінометні полки і своїми залпами реактивних «Катюш» з Голінки і Чеберяків стримували ворога.  Наступна зупинка делегації -  пам’ятник «Воїну-визволителю» в с. Залатиха і покладення квітів до обелісків. І наприкінці подорожі з висоти 196,7  та кургану + 3 присутні почули розповідь про молодших лейтенантів,  захисників штабу 127 гв. сп, який потрапив 15 вересня 1943 року в оточення раптовим натиском ворога з Лебединців. Прийшлося відступати до х. Бузівець , де й полягла в бою  більшість захисників штабу полку. Мужністю і відвагою батарейців 91 гв. ап., 1850 вптап, 493 мінполку та бійців батальйону капітана  Охапкіна  остання контратака ворога була відбита.

            

 

      Навкруги цих місць багаті ниви золотистої кукурудзи, а в вересні 1943 р. ці поля були щедро политі кров’ю воїнів-визволителів нашого краю від фашистських окупантів.

«Здесь раньше вставала земля на дыбы,

А ныне - гранитные плиты.

Здесь нет ни одной персональной судьбы,

Все судьбы в единую слиты…»

    Такими словами закінчив розповідь «на ярошівському напрямку у вересні сорок третього» А.Запорожець.

      

            

 

                                                   

 

         День Знань — це особливе свято! Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання  невідомого  і   цікавого.  Перший дзвоник — це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників, адже вони сьогодні вперше переступлять поріг незвичайної і дивної країни, де будуть навчатися протягом багатьох років, зростатимуть і мужнітимуть.

      2 вересня у Ярошівському НВК традиційно   по-родинному  пройшло свято Першого дзвоника, який сповістив учнів, батьків та вчителів про початок нового навчального року.  

 

         

      Перший дзвоник – це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників.  Цього року для   5-ти   першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до Країни Знань.

 

          

     

      Багато гостей завітало цього дня до Ярошівського НВК. Серед них сільський голова Боженко М. В., керівник відділу СФГ «Урожай» с.Ярошівки Семко П. М., голова батьківського комітету школи Боженко В.В..

             

 

      Вони привітали дітей і вчителів із святом та початком нового навчального року і побажали міцного здоров’я, активних трудових буднів, вирости достойними громадянами неньки – України, а також вручили подарунки.

             

     Сільський голова Боженко Марина Василівна від імені голови СФГ «Урожай» Шевченка Михайла Івановича вручила комплекти посуди для шкільної їдальні, Семко Павло Миколайович привітав першокласників шкільними наборами з ранцями, а від імені керуючого с.Гудими ТОВ «Райз-Схід» Шевченка Володимира Миколайовича директор школи вручив першокласникам також шкільні приладдя.

 

         

       Багато теплих і щирих слів було сказано цього дня винуватцям свята.

Також вшанували хвилиною мовчання загиблих за волю України, поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів.

      Директор школи Анатолій Олександрович привітав всіх з чудовим святом Днем Знань та   подякував  всім, хто допомагає закладу: сільському голові Боженко М.В., голові СФГ «Урожай» Шевченку М.І, керівнику відділом СФГ «Урожай» Семку П.М., керуючому с.Гудими ТОВ «Райз-Схід» Шевченку В.М., батькам учнів.

 

         

      Він повідомив всіх присутніх на урочистій лінійці, що навчальний заклад повністю готовий до нового навчального року: світлі просторі та чисті класні кімнати й навчальні кабінети з нетерпінням чекають на учнів. Також на святі Анатолій Олександрович згадав і про випускників Ярошівської школи 1979 року, які цього літа зустрілися на подвір’ї навчального закладу через 40 років. На згадку про цю зустріч випускники подарували школі мотокосу, яку Анатолій Олександрович вручив працівнику школи Касяну І.І., теж випускнику 1979 року.

 

         

      Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Малюки декламували вірші, співали пісні.

     Мабуть, у кожній українській сім’ї цей день радісний. Адже гарний початок є запорукою вдалого навчального року, гідних успіхів у навчанні. Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!

     Вітаємо всіх із початком вдалого підйому сходинками знань і бажаємо нових досягнень і перемог!

     Після завершення урочистостей старшокласники відвели новачків у класні кімнати, де для них перша вчителька провела перший урок.

 

 

                                                 

     Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг. Літо – найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей.

 

   

 

     На базі Ярошівського навчально-виховного комплексу працював з 27 травня по 13 червня 2019 року пришкільний табір «Барвінчата» з денним перебуванням. Були створені всі умови для організації літнього відпочинку учнів 1-8 класів – 22 школярів при сприянні відділу освіти, молоді та спорту Роменської РДА та керівництва Ярошівського НВК, докладено всіх можливих зусиль для максимального охоплення учнів активними формами відпочинку.

 

 

    Було проведено цілий ряд виховних тематичних заходів, які були спрямовані на всебічний розвиток особистості, як морального, фізичного, трудового та інших напрямків виховної діяльності.

    Кожен день у таборі був насиченим, проводились різноманітні екскурсії, походи, конкурси, змагання, бесіди, години спілкування. Готуючись до усіх заходів, діти вчились працювати злагоджено, підтримувати один одного, відноситись з повагою до кожного, хоч діти були різного віку, з різних класів. Кожного дня діти отримували повноцінне раціональне харчування в шкільній їдальні з різноманітними стравами.

   Життя в таборі Ярошівського НВК було насичене різноманітними подіями. Найяскравіші сторінки життя в таборі – це День відкриття пришкільного табору, відвідування різних музеїв, проведення екскурсій по місцях славної Батьківщини, Міжнародний день захисту дітей ( конкурс малюнків «Щасливе дитинство»), веселі старти,  розважально-пізнавальна гра « Поле Чудес», «Карооке на майдані», «Зірки на сцену» та інші.

 

     Діти багато часу перебували на свіжому повітрі. Більшість ігор і спортивних занять проводились на вулиці, що дало  можливість відпочити і зміцнити їм своє здоров’я.

 Незабутні враження діти отримали від проведених екскурсій.

  • До м.Київ (зоопарк, Києво-Печерська Лавра, Хрещатик)
  • до м. Ромни (Краєзнавчий музей «Посулля», парк відпочинку);
  • місто Конотоп (музей авіації заводу «Авіакон»),
  • місто Батурин (історико-архітектурний комплекс палацу Кирила Розумовського, Батуринську цитадель);
  • м.Лохвиця (краєзнавчий музей ім.. Г.Сковороди, урочище Шумейкове)

 

 

     Ці подорожі  залишили приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті і пронесуться нами через усе життя.

 

 

         Висловлюємо велику подяку в організації  оздоровлення, відпочинку та дозвілля дітей пришкільного оздоровчого табору «Барвінчата» директору СФГ «Урожай» Шевченку М.І., голові села Ярошівської сільської ради  Боженко М.В., керуючому відділенням СФГ «Урожай» Семку П.М., головному агроному Боженку С.В.,інженеру Боженку В.В та працівникам оздоровчого табору «Барвінчата».

 

 

                                           

                                             

         Цього червневого вечора на затишному подвір’ї Ярошівського навчально-виховного комплексу  зібралося дуже багато людей: учнів школи, вчителів, батьків і рідних школярів, а також  чимало гостей. Святково прикрашений вхід до школи сьогодні одночасно є і урочистою сценою, адже подія  незвичайна – хвилюючий та  довгожданий  випускний вечір  у цьому навчальному закладі. 12 червня  2019 року для них, цьогорічних випускників Ярошівського НВК,  стає  часом, з якого розпочався відлік   їх дорослого життя. До цього на протязі 9  років було все зрозуміле і звичне: і школа, що стала  майже рідною домівкою, і  друзі-однокласники, і порадники-вчителі, а попереду незвідані далі дорослого, самостійного життя.

 

        

 

    І ось з приміщення школи починають виходити випускники 2019 року. Їх не впізнати в елегантних костюмах. Вони такі гарні і водночас підкреслено вже дорослі. Радість, гордість  і  одночасно сум від того, що діти вже виросли,  що їм  належить іти у світ широкий від батьківських порогів.

   Свято продовжується. Випускникам, директор школи – Анатолій Олександрович Запорожець, вручає свідоцтва про про базову загальну середню освіту.

 

           

    А далі лунають щирі, теплі слова вдячності та побажань  від випускників школи, педагогів, батьків. Випускників  та всіх присутніх привітали із такою урочистою подією Ярошівський сільський голова Боженко М.В. та керуючий відділком СФГ «Урожай» Семко П.М., які побажали випускникам щасливої долі та мирного неба. 

 

           

 

      Їх побажання доповнили перша вчителька Марченко В.М., класний керівник Шпирко В.В. та батьки. Лунає спів чарівних пісень, звучать вірші, ритми вальсу …За давньою традицією батьки благословляють  випускників у дорогу, вручивши їм  український коровай.

        

 

     Шкільне свято випускного вечора в Ярошівському навчально-виховному комплексі було наповнене атмосферою тепла людських стосунків та  позитивних емоцій.

     В добру путь, випускники!

 

                            

    7 червня 2019 року ми знову подорожуємо до славного міста Ромни. Екскурсія розпочалася прогулянкою містом з метою ознайомлення з історією виникнення Ромен, поїздкою у село Пустовійтівка, де діти з великим задоволенням оглянули комплекс-музей.

 

      Та найбільше приємних задоволень діти отримали під час розваг у парку відпочинку імені Т.Г. Шевченка, де фотографувалися та ласували смачним морозивом та прохолодними напоями.

     Ці подорожі  залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті і пронесуться нами через усе життя.

 

                                 

      І ось нарешті настав довгоочікуваний день – 5 червня і ми подорожуємо до столиці України – міста Київ. В столиці багато визначних місць, які варто побачити, але звичайно ж все за один день обійти неможливо.

    Будь-яка екскурсія починається з огляду найстаровинніших пам’яток, і тому ми поїхали до Києво-Печерської Лаври. Багато білокамінних церков з золотими куполами розташувалося серед купи дерев на лівому березі Дніпра.

                                   

       Справжні ченці в чорному одязі, багато прихожан, дзвони і служба Божа у храмі причарували наші душі. Там же ми побували у нижніх печерах, де лежать останки святих людей. Кажуть, що тут похований Нестор-Літописець. Здається, це місце пронизане давниною. Києво-Печерська Лавра заворожила нас своїм масштабом, величчю, вишуканістю. Атмосфера у цьому місці надзвичайна. Тут ти відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш гармонію. А ще на території Лаври є багато музеїв.

  

     Потім ми завітали до Київського зоопарку. Було дуже цікаво. Там ми побачили різних тварин. Вони позували нам, а ми робили чудові фотографії. Були там лев, слон, тигр, мавпочки, вовк, лисиця, жираф. Побачили дуже багато різних птахів, навіть хижаків: сокола та орла. Здалеку ми спостерігали за верблюдом, остерігалися його поганої звички. А маленькі козенята їли з наших рук свіжу траву, її багато росте біля їхньої загорожі.  На згадку купили собі чудові сувеніри, зробили безліч фотографій. Ми отримали велике  задоволення від цікавої екскурсії.

 

            

     А ще Київ немислимий без Хрещатика та Майдану Незалежності – головної вулиці та площі міста. Тому наступним пунктом призначення була найвідоміша в Україні вулиця — Хрещатик. Ніколи у житті ми не бачили такої кількості людей і магазинів, розташованих у чудових старовинних будинках. Ми насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста.

            

     Прогулянка центральною частиною міста чудово поєдналася з невеличкими «посиденьками» в Макдональдсі.

 

 

                       Відпочинок у пришкільному таборі «Барвінчата»

 

        27 травня 2019 року розпочав роботу табір з денним перебуванням «Барвінчата» (відпочинкова зміна) Ярошівського НВК.

      Загони «Посмішка» і «Веселі смайлики» життєрадісними піснями, запальними танцями та віршами про щасливе дитинство і літній відпочинок відкрили роботу пришкільного табору.

       Щодня дітей чекає насичений різноманітними заходами відпочинок. Особливо цікаво пройшов День квітів.

 

             

 

      Із власноруч зібраних польових квітів діти склали композиції «Рідна Україна», «Моє дитинство» та ін..

 

            

 

      Дівчатка старшого віку Ковальська А., Касьян В. провели майстер – клас для молодших дітей із плетіння віночків. Відбувся конкурс на найоригінальніший вінок. Переможцями стали О.Саворська та Я.Лукянець.

 

                             

 

     Захопливо пройшло свято «Козацькі забави». Особливо спритними були Є.Боженко, О.Саворська, К.Пелепюк. У цікавих та азартних змаганнях, як завжди, перемогла дружба.

      Під час екскурсії до сільської книгозбірні бібліотекар Т.О.Касьян провела цікаву вікторину «Улюблені казки нашого дитинства». Діти вибрали книги для читання відповідно до своїх вподобань.

 

                               

     Відбулися конкурси малюнків на асфальті «Хай буде мир на всій Землі», «Моє щасливе дитинство». Переглянули фільм «Захистимо наше майбутнє».

        

     Кожен ранок починається із фізичної зарядки, під час якої діти отримують заряд бадьорості на цілий день. Вивчили чимало нових рухливих ігор. Проводяться бесіди на здоровязберігаючі теми, інтервю-презентації, естафети, конкурси.

          

 

      Запас енергії діти поповнюють під час смачних, насичених вітамінними продуктами сніданків та обідів.

    Непомітно збіг перший тиждень роботи табору. Попереду екскурсії до Києва та Батурина, інші захоплюючі заходи.

 

 

Начальник пришкільного табору С.П.Запорожець

 

 

 

 

      У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Цього дня і дорослі, і діти чекали з нетерпінням. Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна  нічим замінити. Оберемки квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах, щирі напутні слова та вітання – усе це свято Останнього дзвоника. Цього свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини. По-сімейному тепло і  водночас урочисто  пройшло свято Останнього дзвоника у Ярошівському навчально-виховному комплексі.

            

 

     Право відкрити урочисту лінійку було надано директору Ярошівського НВК Запорожцю А.О. Поважні гості  прийшли привітати школярів із закінченням навчального року, а  випускників  із початком дорослого життя. Із щирими словами привітань і  побажань звернулися до присутніх сільський голова Боженко М.В., керуючий відділком  СФГ  «Урожай» Семко П.М., керівник дільниці ТОВ  «Райз-Схід»  Шевченко В.М., який вручив випускникам цінні подарунки.  Привітання лунали цього дня від вчителів, учнів, батьків. Дирекція школи підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були  в цей день і нагороди – подяки та грамоти кращим з кращих,   переможцям у конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях: Коцегубу Р., Лук’янцю В., Саворській О., Ковальській А.. Касьян В.. Мажарі І.,Хархану Р.

 

          

      І ось хвилююча мить…  Прозвучить останній дзвінок… Він сповістить присутніх  про початок чудової пори – літніх канікул. Почесне право дати останній дзвінок надається дев’ятикласникам школи та першачкам НУШ. Радість і смуток переповнюють серця випускників. Навчання в школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях дорослого і серйозного  світу. Тож щасливої долі і щастя доволі, дорогі випускники! Чудових вам канікул, школярі!

 

Шпирко В.В., класний керівник учнів

9 класу Ярошівського НВК

 

 

 

 

              

 

     З покладення квітів до меморіалу загиблих в роки Другої світової війни розпочався ранок 9 травня 2019 року в селі Ярошівка . Малі і дорослі, сивочолі чоловіки і жінки  з трепетом кладуть живі квіти до братської могили памятника «Воїну- визволителю в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» і застигають на хвилину в мовчанні, схиливши голови перед 78 бійцями і командирами Червоної Армії, які загинули в жорстоких боях у вересні 1943 року на ярошівській землі.  Вони, більшість серед них молоді юнаки,  полягли на нашій землі в ім’я Перемоги,  в ім’я миру.

 

 

           

          Перед присутніми виступив  Запорожець А.О., директор Ярошівського НВК: «Минають роки, відлітають у вічність. Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Ми пам’ятаємо  ярошівчан-учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Не можна вирвати з душі дітей війни  пам'ять про своїх батьків, які залишили їх сиротами. Грубий чобіт фашистської Німеччини  розтоптав їх мрії про щасливе дитинство, про любов батьків. Вони в дитинстві не відчули   лагідного і теплого дотику рук батька до своєї голівки. Ми, внуки учасників війни, не змогли відчути дідусевої ласки.  Мій дід, Запорожець Микола Андрійович, кулеметник, поліг на полі бою під Конотопом, будучи пораненим в обидві ноги, стікаючи кров’ю прикривав з кулемета  до останнього відхід своїх товаришів. Бабуся залишилася з трьома маленькими дітьми. Таких  бійців з Ярошівки було сотні. 301 ярошівчанин не повернувся з тієї жорстокої війни. Золотими  літерами вписані їх прізвища та імена на меморіалі,  в книзі «Пам’яті», в книзі «На зламі війни»,  яку написали ми про своїх земляків і бійців-визволителів.

       Забути про таке? Як? Хто дав право на сьогодні окремим радикально налаштованим людям глумитися над пам’яттю загиблих, чути образи в адресу тих, хто святкує День Перемоги, хто  цінує пам'ять старшого покоління,  хто має просто людську совість і співчуття.

 

                                                     Вічний вогонь палає
                                                     Дзвонить у далі століть
                                                     Вічний вогонь закликає:
                                                     - Щастя живих бережіть!
                                                     Вічний вогонь клеко
че:
                                                     Люди, не треба війни,
                                                     Щоб не вмирали дочки,
                                                     Сестри, брати, сини!
                                                     Вічний
вогонь палає
                                                     Тужать
берізки над ним
                                                     Вічний
вогонь вимагає:
                                                     Миру і щастя живим!

 

       Страшні сліди залишила Друга світова війна. За ці роки в Україні загинув кожен шостий громадянин. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити, скільки б могли пізнати радісних хвилин… Лихо й страждання, які пережили люди, незміримі. Памятаємо і шануємо їх. Вони врятували нас і всю Європу від фашистської чуми і принесли мир ціною свого життя…»

 

 

           

       В сільському клубі відбувся святковий концерт, присвячений Дню Перемоги. Перед присутніми в залі з словами вдячності учасникам Другої світової війни виступили сільський голова Ярошівської сільської ради М.В.Боженко, керуючий відділенням с. Ярошівка СФГ «Урожай» П.М.Семко.

 

             

 

       Гучними оплесками зустрічали виступ учасників концерту Тетяну Калантиренко, Тетяну Костенко, Світлану Лазоренко, Світлану Марченко. Вони виконали пісні на військову тематику. На екрані перед глядачами на протязі всього заходу пропливали фотографії ярошівчан  -учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.  Учні читали вірші.

 

          

 

 

В Музеї  Бойової Слави

 

      «Кожен рік віддаляє нас від тієї незабутньої   і великої переможної весни 1945 року. Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто поклав на алтар Перемоги найдорожче – життя, але відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали.» Такими словами розпочалась екскурсія в Музеї Бойової Слави, яку провів керівник музею Запорожець Анатолій Олександрович.

 

                 

 

      Він познайомив малечу, учнів 1-4 класів з експонатами музею. З  особливим хвилюванням діти слухали, коли Анатолій Олександрович читав листи з фронту. Серед цих пожовклих з часом листів , один лист діти слухали з хвилюванням. Це лист Олександра Гаврилка, нагородженого орденом Червоної Зірки, медаллю «За відвагу».  Це лист він писав в квітні 1945 року. За декілька днів до Перемоги він загинув.

 

          

        Останній лист Олександра рідній сестрі Ліді: «…Памятайте нас. Ми робимо все, щоб ви навчалися і відбудовували все те, що зруйнував ворог. Можливо нас не буде, але пам’ятайте , ми йшли до Перемоги в ім’я вас.

      Йдуть останні бої. Ворог вперто обороняється, але ми рухаємось вперед, несемо великі втрати. Але іншого виходу не має, як знищити фашиста в його лігві, закінчити війну з перемогою.»

 

           

           Батьки похоронку на сина Олександра отримали в травні 1945 року, коли цвіли білим цвітом сади. Це було 9 травня 1945 року.

           Класні керівники з   старшокласниками на передодні Дня Перемоги провели ряд заходів:

  • Упорядкували територію біля Меморіалу «Воїну-визволителю» та могили Невідомого солдата;
  • Провели екскурсії в Музей Бойової Слави;
  • переглянули кінофільм «Т-34» і обговорили його.

 

           

 

                                                             

      В період з 15.04.2019 по 19.04.2019 року в Ярошівському навчально-виховному комплексі пройшов Тиждень  безпеки життєдіяльності  та 17 квітня  2019 року проведено День цивільного захисту. Він  розпочався загальношкільною лінійкою, на якій начальник штабу ЦО ознайомила учнів із планом проведення заходів у цей день.

 

             

    Перед учнями виступив медпрацівник Нікіфорова Л.П. з повідомленнями про ті ситуації, в які можуть потрапляти люди, та про небезпеку та ушкодження, які вони можуть зазнати в надзвичайних ситуаціях.

 

             

     Згідно плану  вона ще розповіла учням про надання першої медичної допомоги при ушкодженні кінцівок, про рани, види кровотеч, їх усунення, про надання першої медичної допомоги при сонячному ударі, ураженні електричним струмом, забиттях, про надання допомоги потопаючим, а також Лідія Петрівна практично показала учням, як накладати пов’язки на різні частини тіла, накладати шину при переломах, жгут при кровотечах та ін.. 

                                                                                                                    

      До цього дня випущена стінгазета «Цивільний захист» із порадами про дії населення в різних надзвичайних ситуаціях.                                   

       Учням була надана вичерпна інформація про засоби індивідуального та колек-тивного захисту населення та проведено практичне заняття по одяганню протигазів та респіраторів на себе та потерпілого,транспортування потерпілих, надання їм першої медичної допомоги. 

 

                                                                            

   На  лекції  «Типи вогнегасників та способи їх використання» учнів ознайомили із способами гасіння пожеж та правилами користування вогнегасниками, а також проведено тестування по цій темі.   

    У бесіді за круглим столом взяли участь учні 5 – 9 класів. Темою для обговорення були  питання: «Надзвичайні ситуації, їх наслідки. Оповіщення населення про небезпеку та його дії в даній ситуації.   Надання першої медичної допомоги  тим, хто її потребує».

 

         

    Насамкінець учні були ознайомлені з планом евакуації навчального закладу на випадок надзвичайної ситуації, а також  проведені змагання між учнями: «Як я поступлю в даній ситуації», де хороші знання показали учні сьомого класу, дев’ятого та учні початкових класів. У практичній частині хороші вміння і навички показали учні всіх класів.

      При підведенні підсумків Дня ЦО були відзначені всі учні, бо кожен справився з поставленим завданням. Є надія, що ці знання учні використають у повсякденному житті.

 

       Начальник штабу ЦО В.В.Шпирко

 

 

 

                                                                                           НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША,

                                                                                                    НЕ ВМИРАЄ ВОЛЯ …

 

    Для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданістю правді і свободі. Та чи можемо сповна уявити собі, що за цим стояло, скільки це вимагало душевних сил і боротьби, скільки це коштувало мук і болю, скільки для цього треба було прозрінь думки і висоти духу? Великий подвиг Тараса Шевченка полягав передусім у тому, що він підніс до загальнолюдського рівня і відроджувану літературу цього народу.

     Шевченко – творець в українській літературі, в духовному житті України того могутнього і нещадного духу національної самокритики, який завжди є потребою і передумовою великого національного руху, всякого національного відродження. Поезія Тараса Шевченка давно стала нетлінною і важливою частиною духовного єства українського народу.

             

 

     До 205-ї  річниці  з дня народження та річниці смерті великого поета-пророка  Т.Г.Шевченка  в Ярошівському НВК проведено ряд заходів. Це загальношкільна лінійка "Шляхами Кобзаря", вікторина «Чи знаємо ми Шевченка?», конкурс читців  поезій Кобзаря, конкурс «Реставратор», створення презентацій  «Шевченко-художник» та  «Шевченко і Сумщина».

            

     З цікавістю учні розгадували кросворди , що вимагали знань життя і  творчості Т.Г.Шевченка, слухали пісні на вірші великого поета. Заключною частиною роботи  стала  літературно-музична композиція  «Ми тебе не забули, Тарасе!»

   

      В процесі роботи  учні  проявляли цікавість та інтерес, активно брали участь у  проведенні заходів, адже  Шевченко для них –  це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили й надії. У глибини майбутнього посилає він свої непорушні заповіти синам свого народу, і серед цих заповітів перший і останній:

                                              Свою Україну любіть,

                                             Любіть її... во время люте,

                                             В остатню тяжкую минуту

                                             За неї Господа моліть.

                                                      

           

 

 

 

Шпирко В.В., вчитель української

мови та літератури Ярошівського НВК

 

                                                        

 

      З першим подихом весни приходить до нас чудове свято - 8 Березня, що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Свято ніжності, краси та тепла…

     7 березня в Ярошівському  НВК відбулося свято, присвячене Дню 8 Березня. Цей день по вінця був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів.

 

               

       Сьогодні важко назвати хоча б одну сферу діяльності, де б не працювали жінки, як неможливо собі уявити будь-яку професію без чарівних посмішок, дбайливих рук і небайдужих жіночих сердець. Дуже важко жити без ласкавого маминого погляду і лагідних рук, які завжди втішать і заспокоять, без очей коханої жінки, які розуміють все, чим ти живеш, без голосу донечки, який дає наснагу і надію на майбутнє. У цей день жінка - це перш за все чуйність, вона заполоняє повітря своєю шикарністю та витонченістю. Недарма жіночий день святкують саме на початку весни, адже жінка і є тим початком як життя, так і гармонійності, вишуканості.

 

   

 

       Всі діти щиро вітали своїх вчителів, а хлопчики своїх однокласниць. Не менш приємним подарунком для жіночого колективу став святковй концерт. У ньому брали участь учні як старших, так і молодших класів та навіть вихованці ДНЗ. Вони порадували своїм співом, гуморесками, зворушливими віршами та цікавою сценкою «Син і мама» у виконанні Лук’янця Ярослава та його мами Наталії Павлівни.

    

 

      Всіх присутніх зачарувала мрійлива атмосфера, яку створили ведучі: Касьян Вікторія та Ковальська Анастасія.

                

    Тож вмійте дивувати жінок, бережіть їх і даруйте їм радість та позитивні емоції не лише 8-го березня, а й щодня. Зі святом любі і дорогі представниці прекрасної статі, щастя вам, ніжності, кохання!

 

                                                

 

В першім класі урочистий

День прощання з Букварем

Пригадай-но як колись ти

Був маленьким школярем.

 

     Щоб допомогти учням першого класу зрозуміти, що після Букваря їхнє навчання буде і надалі продовжуватися; ознайомити з новими підручниками, за якими вони будуть вчитися; розвивати пізнавальні інтереси, вдосконалювати навички читання; виховувати любов до книжки та  бажання вчитися в Ярошівському НВК відбулося традиційне шкільне свято – свято Букваря.

            

 

    Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.  Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання в школі.

            

     Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. На чолі з класоводом Тетяною Івасенко проводили вікторини, конкурси віршів, виконували пісні, відгадували загадки, пригадували шкільні правила, переглядали мультимедійну презентацію «Наша абетка», переглядали мультфільм «Маша йде до школи».

 

            

 

      Перед усіма присутніми розгорнулося святкове дійство.  В гості завітали Буратіно, Букварик, Математика, Цифри. Казкова атмосфера, жарти, веселі пісні, не залишили нікого байдужим. На свято завітали гості. Це і дирекція школи, і учні інших класів, батьки.  А малесенькі першокласники продемонстрували, чого вони навчилися протягом цього часу.

 

            

 

    Свято Букварика закінчилось, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом із своєю першою вчителькою.

 

Івасенко Т.В., вчитель 1 класу Ярошівського НВК

 

                                          

Українська мова – пісня соловїна

 

                                                   Ти постаєш в ясній обнові,

                                          Як пісня, линеш, рідне слово.

                                          Ти наше диво калинове,

                                          Кохана материнська мово!

 

     Рідна мова – це мова народу, вона передає досвід пращурів для нащадків. Це – скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмочок надії.

     Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.   Міжнародний день рідної мови відзначали й учні Ярошівського НВК.

      В цей день учні школи брали участь у конкурсі читців, де декламували вірші відомих українських поетів про Україну, про родину та українську мову, згадували її трагічну долю, демонстрували її красу і велич та своє шанобливе ставлення до рідної української мови.

             

 

       Захоплююче і цікаво пройшла  мовна гра «У царстві рідної мови».  Для учнів старших класів була підготовлена презентація на тему «Ділова українська мова».  

 

             

 

     Дуже сподобався учням мовний турнір «Знавці української мови», де школярі змогли продемонструвати свої знання і вкотре підтвердити думку, що українці – це дійсно розумна нація. «Українська мова –пісня солов’їна» -  таку назву мало  свято рідної мови, яке також було проведене в навчальному закладі. 

              

 

      Всі проведені в навчальному закладі заходи мали на меті популяризацію рідної мови, зміцнення її ролі як невід'ємної складової розвитку держави, виховання любові до своєї мови.

 

         

 

Шпирко В.В., вчитель української мови

 та літератури Ярошівського НВК

 

                  

 

    В Ярошівському НВК відбувся тематичний  літературно-музичний  захід, присвячений участі  українців в бойових операціях на територіях зарубіжних країн.

   

               

     

       На початку заходу директор школи Анатолій Олександрович привітав усіх присутніх з річницею виведення радянських військ з Афганістану, а також розповів, як і чому розпочалася ця війна та її наслідки.

     Під час заходу учні читали вірші, переглядали кліпи про воїнів-афганців, слухали пісні на військову тематику. Ведучі заходу Вячеслав Лукянець і Олена Саворська  розпочали свій виступ з слів:

    «Сьогодні, 15 лютого,  ми відзначаємо  день виводу радянських військ з Афганістану. В  цьому році минуло 30 років від тієї чужої війни, але ця війна назавжди з болем відгукуватиметься в серці нашого народу.

Афганська війна тривала 10 років. Триває і сьогодні, але , слава Богу, вже без участі наших солдатів. А тоді, йдучи у те пекло, вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

 

             

 

      Потрапивши на палаючу афганську землю наші воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу.  Багатьом з них ніколи  вже  не судилося повернутися до рідної хати, не побачити своїх рідних. Вони поляжуть навіки. Кого поховають товариші; хто, пошматований, розлетиться в прах на гігантських фугасах; кого принесуть «чорні тюльпани» в цинкових домовинах на рідну землю.

     З України через афганську війну (1979-1989) пройшли 160 тис. осіб. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80, поранено понад 8 тис, стали  інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилось вдвічі. Такі соціальні наслідки Афганської війни.

     Слухайте! Дивіться! Запам’ятовуйте! Поряд з нами воїни-інтернаціоналісти. Сьогодні ми говоримо  їм слова вдячності і поваги.

                  Була війна жорстока і кривава.

                  Горів вогонь і забирав життя.

                  Учасникам боїв довічна буде слава!

                  І вічна пам’ять тим, хто йшов без вороття!»

    Вчитель зарубіжної літератури Запорожець Світлана Петрівна розповіла про колишніх випускників школи, воїнів-афганців:

 

          

      «Перед нами на екрані юнаки в військовій формі. Загорілі, змужнілі   обличчя. Їм всього по 18-20 років, але за їхніми плечима афганська війна. На їхню долю випали грізні роки  випробування. З  честю виконали свій військовий обов’язок наші земляки, випускники Ярошівської школи Дончук Юрій Данилович, Сушко Віталій Іванович, Самандрула Віталій Дмитрович, Тарасенко Сергій  Павлович.

            

 

       Ветерани-афганці! Скільки горя випало на ваше покоління! Але ви мудрі. Ви умієте прощати і любити. Для тих, хто побував в Афганістані,  і зараз перед очима постають  жахливі картини боїв, обличчя товаришів, які загинули, а ночами сняться кошмарні сни.

По різному оцінюють сьогодні війну в Афганістані і участь в ній обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Але пам'ять повинна нести через роки і століття доблесть і мужність СОЛДАТА, його вміння на самопожертву. Велика суть заключається в цій пам’яті, яка звернена не до минулого, а до сучасного й майбутнього.

     Пам'ять – нагадує про тих, кого не має, хто йшов по життю з гордо піднятою головою, боровся за справедливість.

Занадто насичине слово «пам'ять», як багато воно вбирає в себе. Хіба не справедливо, що відношення до памяті – показник морально здорового суспільства, як вцілому, так і кожної людини.

       І якщо ми зустрічаємось з деякими випадками зневажливого ставлення до пам’яті героїв, не можна на це закривати очі, той, хто не цінить нашої історії, не здатний по справжньому оцінити теперішнє. Воїни-афганці заслуговують на доброзичливість і повагу до них, гордість за їх героїзм.»

 

Вчитель зарубіжної літератури С.П.Запорожець                            


 

       На відміну від минулих років цьогорічна зима радує усіх любителів зимових видів спорту. В Ярошівському НВК одним із видів зимових розваг серед учнів є катання на лижах та лижний крос. На уроках з фізичної культури та в позакласний час діти набули значних успіхів з лижної підготовки.

 

         

 

         

 

     Під час районних змагань з лижного кросу  30 січня 2019 року учні школи  стали призерами змагань.

 

             

 

     Так, учениця 7 класу Касьян Вікторія, зайняла І місце серед дівчат загальноосвітніх закладів району.

 

Вчитель фізичної культури: Запорожець С.П.


 

 

                                       

        Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

       З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

      - виставка літератури відомих письменників і поетів «Соборність України: від ідеї до сьогодення», «Моя країна – Україна»; 

    - виховні години: «Україна – єдина Соборна держава»,  «Славетні імена України», «Великі творці Соборності»;

   - Історико - літературна композиція, присвячена річниці Української Народної Республіки;

    - конкурс малюнків «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!», «Історія України і державотворення»;

     - історична година «З’єдналась Україна воєдино»;

     - учнівська конференція «Соборність України: від ідеї до сьогодення»;

     - перегляд презентацій та відеороликів на тему: «Історія Соборності України».

 

        

 

        

 

      Учні школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

 

Вчитель історії: Яновська Н.М.

 

 

                                  

 

     Новий Рік – одне з найпрекрасніших свят. Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій - із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
    Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш свято Нового Року так його і проведеш.

     Не обминув радісний, святковий настрій і Ярошівський навчально – виховний комплекс. Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки. Чекали і дочекались!

       Напередодні канікул, 28 грудня 2018 року, у школі відбулося Новорічне свято для вихованців дитячого садка і учнів 1-9 класів.

    На початку свята до усіх присутніх звернулися директор Ярошівського НВК Запорожець А.О. та  керуючий відділом СФГ «Урожай» Семко П.М. Привітавши присутніх зі святом, вони побажали всім міцного здоров’я, миру та злагоди , щоб усі мрії у новому році здійснилися.

 

    

 

      Потім до присутніх завітали  вихованці дитячого садка образі казкових героїв. Малюки у різноманітних костюмах ведмедиків, їжачків, зайчиків, лисичок, сніжинок, (під керівництвом вихователя Яновської Н.М.) з радістю водили новорічний хоровод, читали вiршi, танцювали, співали. Особливо запальними були таночки маленьких сніжинок навколо ялинки.

 

    

 

      У цікавій формі пройшло новорічне свято для учнів 1-9 класів.  Давно відома всім казка зібрала всіх, дорослих і малих, у веселу мандрівку. Учні під керівництвом Івасенко Т.В. підготували інсценізацію казки «Колобок». Веселий Колобок зустрівся в лісі зі всіма героями, подолав усі перешкоди і не ушкоджений повернувся до своєї хатинки, до дідуся та бабусі.

     Саме казка навчає долати в собі такі прості, звичайні недоліки і хиби, як лінощі, байдужість, зазнайство, хитрість, а також любити добрих і чуйних.

 

   

 

      Діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у вікторинах.

     Цікаво продуманий сценарій створив святкову атмосферу, забезпечив гарний настрій та залишив чудові враження дітям, батькам, бабусям, дідусям.  Усі малята отримали подарунки від Діда Мороза та Снігурки.

       Сподіваємось, що цей святковий настрій у дітей залишиться надовго!

 

 

 

                                                

 

     Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки.

     День Святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро. Святий Миколай – таємничий, шляхетний, чуйний, добрий і правдивий Апостол любові. Щиро і таємно роздав свою велику спадщину бідним, бо поважав одне багатство – Милосердя. Цим заслужив нагороду у Бога: творити чудеса. Невидимою рукою Святий Миколай обдаровує нас і сьогодні. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Тож, саме вони найбільше чекають на це свято.
    Радісно і весело почався навчальний день 18 грудня для учнів  і вихованців Ярошівського НВК.  Прямо у фойє їх зустрічав Святий Миколай.

 

            

 

    Почесний гість свята – місцевий священик отець Лютак Петро Іванович привітав усіх зі святом, і в свою чергу розповів діткам про те, що з поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах.

 

               

 

    Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас. Ну і звичайно, перемогу в свято Миколая Чудотворця завжди здобуває добро: кожна дитина отримує свій довгоочікуваний подарунок.  Отримали подарунки  після свята і учні та вихованці Ярошівського НВК. Директор Запорожець Анатолій Олександрович та вчителі школи висловили сердечну подяку за солодкі подарунки для учнів і вихованців НВК до Дня Святого Миколая священнику Петру Івановичу. Нехай Ваші благородні справи й надалі примножують добро на Землі!

 

            

 

   Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку!

 

Адміністрація школи

 

 

                              

 

     6 грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших прадідів в ім’я України, їх щирої любові до рідної землі та безмежної відданості своїй Батьківщині.

     Проте День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

      І, нарешті, 6 грудня — свято усіх чоловіків та хлопчиків, які бережуть спокій та мир у наших оселях, цих турботливих лицарів, завжди готових підставити сильне плече чарівній половині людства.  

 

    

 

     В цей день в Ярошівському НВК проведено патріотичний захід, присвячений Дню Збройних Сил України. Діти вшанували пам’ять захисників України. Організований та проведений творчий конкурс серед учнів на тему «Дякуємо захисникам», проведено конкурс «Малюнок на фронт»,  «Листи героям», «Повертайтеся живими!», а також діти читали вірші, присвячені героям. Під час заходу учням були продемонстровані  відеоролики: «З Днем Збройних Сил України!», «Марш нової армії України», «Парад Збройних Сил України» та інш.

 

  

 

     Любі захисники Вітчизни, дорогі наші хлопці! Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України! Козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили. Нехай оптимізм, спокій та гарний настрій завжди крокують поряд. Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій державі!

 

 

                                                      

 

      В дитячому садочку Ярошівського НВК  все потонуло у національних кольорах та вишиванковому розмаїтті:  маленькі й дорослі – зібралися усі разом, аби засвідчити свою любов країні, в якій народилися і живуть. Перед цим у кожного була можливість зобразити Україну на малюнкові:  квітучі дерева, веселі метелики,  синьо-жовтий прапор, добра й дорога серцю матуся – такою бачать діти свою державу. Вони знають  що синє на українському стягові – то небо, а жовте – золотава сонячна пшениця.  

 

                       

 

     Три українські символи завітали у гості до учасників свята: один із них часто прикрашає короваї, яскраві вінки,  – це червона калина. Коси символу журливого  – верби – любить розгойдувати вітер, а символ третій – вишиваний рушник – слугує оберегом українських осель: ним прикрашають ікони та благословляють на добрі справи. Проведений виховний захід "Моя країна - Україна" залишив гарний слід у кожного в душі, хто був присутнім на цьому святі.

 

   

 

Вихователь дитячого садка Яновська Н.М.


                                                   

                                

      Кожного року в дитячих садочках України відбуваються свята Осені. Завітало свято Осені і в дитячий  содок «Промінчик» Ярошівського НВК. А й справді, як не відзначити цю чарівну пору року і не влаштувати свято?  А вона кожного року знов і знов зачаровує нас своєю безмежною щедрістю та неймовірною красою. Так і в цьому році діти представили композиції з овочів, фруктів, квітів та з усього, чим багата природа. Вихованці  готують костюми, вивчають нові вірші та пісні про золотокосу красуню Осінь, розучують жваві таночки.  Відбулася виставка осінніх робіт. Всі, без винятку, композиції вразили своєю оригінальністю та красою, а діти приклали  неабияку наполегливість у створенні своїх шедеврів.

 

     

 

   Родзинкою виставки стала цікава розважальна програма. Звучали пісні, вірші, загадки у виконанні самих учасників. Своєю красою і незвичайністю вразили костюми дітей. Усі були у захваті від гарного свята, яке подарували вихованці дитячого садка разом зі своїм вихователем. Виносимо особливу подяку батькам вихованців за допомогу   підготовки та проведення  свята.

 

               

 

 

      Вихователь дитячого садка  Яновська Н.М.      

 

 

                                                  

      В цьому навчальному році в Ярошівському НВК стартувала реформа НУШ. Постійно поповнюється матеріально-технічна база навчального кабінету 1 класу. Основним видом діяльності дітей є гра. З кожним уроком розширюється кругозір дітей, розвивається пізнавальна активність в ході вивчення нового, цікавого методом гри. Скільки вражень і емоцій в дітей було від отримання лото «Козацька спадщина Сумщини». Це знання про рідний край, чарівну Сумщину, історію козацтва та визначні історичні події рідного краю.

 

    

 

     Гра сприяє розвитку в дітей пізнавальної активності; формує вміння і навички порівнювати,узагальнювати, логічно викладати свої думки; навчає співпрацювати; розвиває в дітей почуття патріотизму, виховує на засадах кодексу «лицарської честі», козацької педагогіки.

 

 

 

                                                             

 

      З 2014 року в офіційному календарі України з’явилося нове державне свято – День захисника України. Воно встановлено 14 жовтня з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві. 14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова (День Українського козацтва), а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. І свято Покрови, і День Українського козацтва, і тепер й державне свято - День захисника України дуже близькі нашому серцю, бо ми, українці, – наймиролюбніша нація. Українці люблять свій дім, свою родину, рідну землю і свою Батьківщину і у різні часи захищали її, не шкодуючи життя.

    В Ярошівському НВК пройшли заходи з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва. Класні керівники провели виховні години «Наші відважні захисники», «Україна від козацьких часів до сьогодення». 12  жовтня відбулася урочиста лінійка для всіх учнів школи, на якій вшанували подвиг нескорених українців і висловлювали слова щирої вдячності військовим Збройних Сил України.  В цей день був проведений мультимедійний проект «Ми щит і меч твій, Україно».  

 

            

     Колектив школи щиро вітає всіх захисників, які виборювали й продовжують виборювати право жити під мирним небом. Зичимо щирого здоров’я та злагоди в сім’ях.

 

 

 

                                                                             

      

      Вперше поріг нашої школи переступило 5 допитливих дітлахів, які будуть навчатися за Концепцією НУШ, де учень не буде споживачем знань. По-перше, цих знань зараз непомірна кількість і вони не потрібні людині щодня. По-друге, учитель уже не одноосібне джерело актуальних знань. По-третє, застарів сам механізм передачі знань від учителя, школяр стає шукачем знань. І це вимагає від учня,  вчителя і всієї системи освіти нових підходів і навичок. Ключовим стає не процес запам’ятовування, вбирання інформації, а навички її пошуку й обробки. Адже, вчитися – це цікаво! День у класі починається з 10-15-хвилинного заняття, яке називається «ранкове коло». Діти діляться інформацією про минулі вихідні, про настрій і, зрештою, про все, що так цікавить школярів. Щопонеділка на такому «ранковому колі» обирається тема, яку діти пізнаватимуть протягом тижня, й усі уроки будуть так чи інакше пов’язані з цією темою.

 

      

 

       Так, відповідно до ідеї НУШ, діти мають пізнати світ цілісно, бо в шість років їм складно ділити його на математику, літературу й природознавство. Інтегровані дні, інтегровані тижні – ще одна ознака НУШ. Але є уроки, які не інтегруватимуться, залишається певна кількість годин на математику, навчання грамоти.

 

   

         При активній допомозі та за сприяння депутата Верховної Ради України Лаврика М.І., Роменської РДА, відділу освіти, молоді та спорту Роменської РДА  оформлено кабінет 1 класу за концепцією НУШ. Для закупівлі меблів залучено кошти голови СФГ «Урожай» Шевченка М.І., та керівника ТОВ «Райз –Схід» Шевченка В.М.

 

   

 

Класний керівник 1 класу Івасенко Т.В.

 

                                                             

 

     Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи. Там, де підвалини міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Для тих, хто увесь час жив у світі благополуччя, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити ту величезну роль Міжнародного дня миру, де розриваються снаряди під вікнами  будинків. Однак для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше, ніж казкова мрія. Привернути увагу до проблеми миру Землі – ось основна мета цього свята.

    Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наша школа. 

     З метою патріотичного виховання учнів 20-21 вересня 2018 року в Ярошівському НВК відзначався Всесвітній День миру. В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям», «Вчимося жити в мирі і злагоді».

     Під час перерв учні 4-9 класів взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті «Ми – за мир!».

 

                                       

 

 

 

 

    Минають роки, відлітають у вічність. Минуло багато років відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю довгожданий мир, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя. Все далі від­ходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

    Однією з найбільш важливих дат для жителів с. Ярошівки  є 16 вересня – День визволення села  від німецько – фашистських загарбників.  Можна по-різному ставитися до війни, по-різному її називати, але хіба можна за­бути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Цей день кровавою стрічкою пронизав усю нашу історію. День, коли ми згадуємо горе й біль, які пережили наші односельці,  а також день всеохоплюючої радості за звільнення.

     17 вересня 2018 року, після покладення квітів біля памʼятника невідомого солдата, в приміщенні сільського клубу пройшов захід, присвячений 75 річниці визволення села - «Подвигу жити у віках!». До присутніх учнів, вчителів, односельчан звернулася з вітальним словом голова Ярошівської сільської ради Боженко М.В.  Вона висловилася про героїзм наших односельців, про подвиг солдата у Другій світовій війні, про важке сьогодення, побажала усім здоров’я, миру та спокою, учням – знати історію, пам’ятати про героїчне минуле свого народу, яке повинно жити в серці кожного.  

 

                 

     Вчителі та учні навчального закладу разом із Ярошівським сільським клубом підготували святкову програму. Історичну хроніку подій 12-16 вересня 1943 року під час визволення Ярошівки від німецько-фашистських загарбників вів  директор Ярошівського НВК, керів­ник пошукового загону музею Бойової слави навчального закладу Запорожець А.О.

 

    

 

       Тож щирі слова про полеглих у цей день жителів, хвилина мовчання, слова подяки воїнам, що нас захищали у Другій світовій війні, пісні старі та сучасні  про воєнні часи  у виконанні Калантиренко Т.М. та Говенько Т.М. торкнулися серця кожного присутнього у залі.

 

Справжнє свято – День знань!

 

       Щойно промайнуло літо і вся дітлашня зібралась на подвір'ях своїх шкіл. 1 вересня – свято, яке усім нам щороку нагадує про те, що кожен, незалежно від віку, завжди повинен і може вчитися! У цей день усі школи країни відкривають свої двері допитливим, талановитим та старанним учням, а вчителі, уже скучивши за учнями, готові відкривати їм світ знань.

     Як завжди, затишно та гостинно було в цей день і на подвір'ї Ярошівського навчально-виховного комплексу.   У День знань, 1 вересня, шкільне подвір’я наповнилося радісним гомоном. Як і зазвичай для дев’ятикласників і першачків це свято було особливим. Малеча вступала у велику шкільну родину, тримаючи за руки випускників, кожен з яких розумів, що залишається остання нагода, щоб надолужити та примножити свої знання, реалізувати й розкрити себе якнайповніше.

 

  

   

    2018-2019 н.р. знаменується щедрим поповненням нашої шкільної родини допитливими першокласниками. Вони прийшли до Нової Української школи. Саме НУШ, обіцяє їм право на самовиявлення, самостановлення, на зручне, необтяжливе перебування в школі. Особливе завдання сьогодні мали учні першого класу Тарасенко Андрій та Красна Ріта, яким було довірено разом з дев’ятикласником Мажарою Ігорем подати перший шкільний дзвоник для всіх учнів та вчителів, що знаменував початок  першого уроку та вдалий старт навчального року.  З побажаннями наснаги та плідної праці   учнів школи вітали:  директор Ярошівського НВК Запорожець А.О., сільський голова Боженко М.В., керуючий відділком СФГ  «Урожай» Семко П.М., голова ТОВ «Райз Схід» Шевченко В.М. Приємною подією є те, що у шкільну сім'ю цього року влились 5 першокласників. Саме для них були сказані теплі слова та побажання, а також вручені подарунки.

 

 

      

      Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто. Вітаємо всіх школярів, вчителів та батьків із початком вдалого підйому сходинками знань і бажаємо нових досягнень, нових відкриттів, захоплень та  нових  перемог!

           

Шпирко В.В.,класний керівник 9 класу

 

                                                 Великдень у Німеччині

                           

    6 квітня до Ярошівського НВК завітала студентка Полтавського державного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Івасенко Ніна Олександрівна для проведення виховного заходу на тему «Традиції святкування Великодня у Німеччині».   Під час її розповіді з презентацією учні школи дізналися, що для дітей у Німеччині Великдень одне з найбільш очікуваних і улюблених свят. Ранок починається з того, що по всьому будинку, на галявині навколо нього, діти розшукують великодні яйця, які для них приніс і заховав великодній Зайчик або Кролик. У багатьох країнах у ці дні символ кролика стає досить поширеним. Він може бути скрізь: на листівках, книгах, плакатах, і навіть на ліхтарях. Після того як діти знаходять яйця, вони починають нову гру. З гори котяться варені яйця. Перемагає та дитина, чиє яйце скотилося першим. Поки діти розважаються молоді люди співають великодні пісні, а їм за співи дарують здобний хліб та писанки. Яйця можуть бути шоколадними та з різними начинками.

      

     Після богослужіння вся сім' я спілкується і приступає до святкового обіду. На столі обов' язково повинні бути яйця або страви з них.
    Поки триває великодній тиждень, практично всі ревні католики відвідують костьол, де проводяться святкові богослужіння. На вулицях міст і сіл відбуваються театральні постановки на релігійну тематику.

    Учні школи подякували Ніні Олександрівні за змістовну розповідь про святкування Великодня у Німеччині.

 

                         Щоб здивуватися, потрібна мить, а щоб зробити дивовижну річ,

                                                           потрібні роки терпіння і наполегливої праці.
                                                                                                                 Д. Гельвецій

      Народна мудрість говорить: щоб виростити Людину, треба давати їй чотири уроки на день протягом десяти років. Ці уроки: здоров 'я, любов, мудрість і праця. Як бачимо, праця потрапила до переліку основних уроків життя дитини, оскільки вона є її життєвою потребою.

     Дитина – це диво. Саме навколо неї, як навколо сонця, має обертатися все, аби це сонечко радісно сяяло, щоб блищали дитячі очі, не згасло прагнення пізнавати нове. Уроки трудового навчання і покликані це робити. Вони дають можливість дітям з різними здібностями позитивно себе проявити і творити дива.

   В кінці березня в Ярошівському НВК відбулась підсумкова виставка робіт з декоративно-прикладного мистецтва учнів 1-9 класів,  як підсумок роботи за навчальний рік з трудового навчання.    Мета та завдання виставки – підвищення результативності і підведення підсумків роботи учнів за рік, поширення кращого досвіду, вдосконалення форм та методів пропаганди досягнень дітей з декоративної творчості.  Виставка щиро порадувала своїм яскравим, колоритним розмаїттям робіт. Кожен представлений виріб можна назвати шедевром тому, що він виконаний з душею і художнім смаком.  Іноді для створення роботи потрібні тижні або місяці, бо кожна деталь народжується окремо. І лише після кропіткої праці, коли всі образи з’єднуються  воєдино і все займає своє місце, народжується особливий витвір мистецтва.

 

     

     

   Роботи були представлені  у різноманітних техніках: торцювання, аплікація, витинанка, вишивка  різними техніками та бісером,  виготовлення м’яких іграшок, роботи з природніх та штучних матеріалів, роботи  із  фанери,  виготовлені  випилюванням  та  випалюванням, токарні роботи та інше.

 

   

     

      Учні  школи прийняли активну участь в організації та проведення виставки, а також  мали змогу познайомитися із творчими роботами  своїх товаришів. 

 

      

   

    Виставка продемонструвала естетичні смаки, широкий спектр творчої палітри виконавців.  Це своєрідний підсумок творчої співпраці вчителя і учня. Виготовлення виробів привчає учнів до самостійної праці, розвиває творче мислення, інтегрує шкільні і позашкільні знання, виховує прагнення до створення виробу, формує уявлення про перспективи його застосування.

 

   

 

Вчитель трудового навчання М.П.Часник

 

 

                                                      

                 

     Талант Шевченка, його допитливість, надзвичайна любов до своєї землі, праця над собою – все це було підставою для появи в Україні геніальної людини. Ми у школі пишаємося тим, що визначний письменник та художник народився на нашій українській землі. Його твори відразу пробили мур байдужості та ворожості до українського слова, підняли нашу мову та літературу до світового рівня. Він є для нас і батьком Тарасом, натхненним голосом цілого народу, і будителем нації.

    Цьогоріч в Ярошівському НВК проведені Шевченківські дні під гаслом «Ми чуємо тебе, Кобзарю!». Заходи розпочалися з виховного заходу, на якому звучали вірші та пісні Т.Г.Шевченка та було проведено інсценізацію поеми «Наймичка». Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка.

 

     

 

      Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується».